Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Skóra bez zmarszczek

​Spośród widocznych oznak starzenia to zmarszczki najbardziej nam przeszkadzają. Przedstawiamy skuteczne kosmetyki i zabiegi, dzięki którym łatwo się ich pozbędziesz.

Zmarszczki, czyli "zagniecenia" na skórze pojawiają się na skutek odwodnienia i osłabienia elastyczności "rusztowania skóry" zbudowanego z włókien kolagenu i elastyny. Najszybciej pojawiają się tzw. zmarszczki mimiczne na czole i wokół oczu. Dzieje się to już około 25. roku życia. Z czasem zmarszczki stają się głębsze i pojawiają się nowe. Na ich powstanie wpływają różne czynniki: geny, promieniowanie UV, hormony, starzenie organizmu, ubytki tłuszczu i kości, a nawet rodzaj cery - sucha i wrażliwa starzeje się szybciej. Dlatego niezwykle ważna jest nasza dieta dostarczająca skórze dobrego "paliwa" od środka i codzienna pielęgnacja ochronna i przeciwzmarszczkowa. 

1. Wygładzić czoło

Reklama

Zmarszczki na czole, nadające groźny wygląd, pojawiają się wcześnie pod wpływem mimiki. Aby zapobiegać ich powstaniu, stosuj kosmetyki wygładzające. Mocne linie i tzw. lwią zmarszczkę między brwiami lekarz może ostrzyknąć toksyną botulinową czyli botoksem, który wygładzi linie i zapobiegnie powstaniu nowych. 

2. Na kurze łapki

Skóra wokół oczu jest cieńsza niż na twarzy i pozbawiona gruczołów łojowych, łatwo ulega odwodnieniu oraz podrażnieniom, a tzw. kurze łapki pojawiają się na niej bardzo wcześnie. Dlatego jak najwcześniej (po 20. roku życia) wspomagaj ją kosmetykami. Na dzień pod makijaż najlepsze są żele i lekkie kremy, na noc odżywcze preparaty. Zmarszczki wokół oczu doskonale rozprasowują maseczki, np. w formie nawilżających płatków i kompresów.

3. Wyprasuj linie i bruzdy

Głębokie zmarszczki nosowo-wargowe nie tylko postarzają, ale nadają twarzy zmęczony wygląd. Oprócz pielęgnacji przeciwzmarszczkowej warto stosować w tym miejscu preparaty punktowe (rozprostowują linie przez ich silne, czasowe wygładzenie). Skutecznym sposobem na pozbycie się bruzd jest wypełnienie ich u dermatologa (efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 2 lata).