Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Problem z głowy

Piękne włosy są bezcenną ozdobą każdej kobiety, ale nawet gwiazdy miewają kłopoty, by osiągnąć idealny efekt. Jak sobie radzą?

Włosy mogą wyglądać nie najlepiej z powodu... nieudolności fryzjera. W takim przypadku można szukać pomocy u innego albo przez jakiś czas ukrywać je pod nakryciem głowy.

Reklama

Jeśli jednak przyczyna tkwi w samych włosach, które są słabe, łamią się i straciły objętość, samo czekanie nie pomoże. Potrzebna jest regularna pielęgnacja szamponami, odżywkami i maseczkami. Można też sięgnąć po suplementy diety, takie jak Innéov Zdrowie Włosów DS z probiotykiem ST11, który stanowi uzupełnienie kuracji przeciwłupieżowej, czy po preparat witaminowy Merz Spezial przeciwdziałający m.in. nadmiernemu wypadaniu włosów.

Nie zapominaj jednak, że nawet najlepsze kosmetyki i suplementy to nie wszystko. Na kondycję włosów bezpośrednio wpływa dieta. Powinna zawierać białka bogate w aminokwasy siarkowe. Ich źródłem są jaja, drób i ryby. Wskazane są ponadto: produkty zbożowe zawierające witaminę E i glukozę; nasiona roślin strączkowych bogate w witaminy z grupy B; szpinak i brokuły jako źródło witaminy A oraz żelaza.

Przydadzą się także orzechy ze względu na selen, jak też zawierające miedź awokado. Właśnie te witaminy i minerały mają wpływ na regenerację, wytrzymałość i tempo wzrostu włosów. Jeśli stan włosów nie poprawia się, skonsultuj się z dermatologiem.

Nieestetyczny łupież

Katarzyna Cichopek ma ciemne włosy i nie może sobie pozwolić, by szpecił je łupież. Dlatego używa przeciwłupieżowego szamponu, a nawet wystąpiła w jego reklamie. Czasem kuracje wzbogaca doustną suplementacją.

Zniszczone włosy

Britney Spears miała włosy zniszczone farbowaniem. Po podcięciu końcówek sięgnęła po odżywcze produkty do włosów.

Włosy przedłużane

Anna Mucha poddała się zabiegowi przedłużania włosów. Aby nie zniszczyć efektu, trzeba używać wyłącznie specjalistycznych produktów.

Problem z przetłuszczaniem

Gwyneth Paltrow o problemie z przetłuszczającymi się włosami pisała nawet na blogu. Doraźną pomoc zapewniają szampony i maski zwalczające tę dolegliwość.

Częste farbowanie

Katy Perry lubi zmieniać kolor włosów. Aby zachowały blask, korzysta z zabiegów odżywczych, używa także środków do włosów farbowanych.

Cienkie włosy

Renée Zellweger stosuje kompleksową pielęgnację dodającą objętości, aby jej fryzura nie wyglądała płasko.

M.H.

SHOW 4/2011

Show

Reklama