Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Plan noworoczny

„Będę piękna!” - to twoje postanowienie na rok 2015? Pomożemy ci je zrealizować! Oto 12 zasad do natychmiastowego wprowadzenia w życie. Stosuj się do nich, a osiągniesz cel!

1. Nawilżaj skórę od razu po kąpieli. Kiedy jest rozgrzana i lekko wilgotna, dużo lepiej wchłania balsamy lub kremy. Tym samych ich odżywcze składniki docierają głębiej i skuteczniej pielęgnują skórę, a kosmetyk nie zostawia białych smug.

Reklama

2. Używaj filtrów przeciwsłonecznych na co dzień. Zabezpieczysz skórę przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają jej strukturę. To najlepsza terapia anti-age. Promieniowanie działa na skórę, nawet gdy nie ma słońca i w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

3. Zawsze zmywaj makijaż. Jego pozostałości przesuszają skórę, a czas potrzebny na regenerację będzie o wiele dłuższy niż chwila poświęcona na demakijaż. Oczyszczona skóra lepiej absorbuje aktywne składniki kosmetyków.

4. Regularnie stosuj pilingi. Odpowiednio dobrane skutecznie oczyszczą pory, zniwelują szorstkość naskórka, przywrócą mu blask i równomierny koloryt. Przygotują też skórę na aplikację kremów i wzmocnią ich działanie.

5. Trzymaj ręce z daleka od twarzy! W ciągu dnia dotykasz różnych przedmiotów i przenosisz na dłoniach bakterie nieprzyjazne dla skóry. Tak powstają niedoskonałości.

6. Nie używaj paznokci jak narzędzi! Otwierając puszkę z napojem, możesz nie tylko je złamać, ale skaleczyć się. Ryzykujesz, że w okolicy paznokcia powstanie zakażenie i będziesz musiała zrezygnować z manikiuru.

7. Umów się na kontrolę zna-mion raz w roku. Profilaktyka przeciwnowotworowa, która pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowych zmian na skórze, jest kluczowa! Pamiętaj, że znamiona, które jeszcze rok temu były niegroźne, mogły się zmienić.

8. Myj twarz od razu po treningu. Na spoconej skórze bakterie rozwijają się w ekspresowym tempie. A od tego już tylko krok do powstania niedoskonałości.

9. Czyść pędzle do makijażu, by nie "hodować" bakterii, których przecież nie chcesz przenosić na twarz. Raz w tygodniu myj pędzle delikatnym mydłem, a następnie dezynfekuj specjalnym sprejem i susz w temperaturze pokojowej.

10. Nie rezygnuj z używania kremu, jeśli po tygodniu nie widzisz rezultatu. Poprawę kondycji skóry można zauważyć po około trzech tygodniach.

11. Codziennie smaruj ręce i skórki przy paznokciach kremem. To konieczne, bo naskórek dłoni jest cienki i pozbawiony podściółki tłuszczowej. A dobrze nawilżone skórki wolniej rosną i nie zadzierają się.

12. Dbaj o stopy. Wymagają regularnych pilingów i stosowania kremów z mocznikiem, które zmiękczają naskórek. Sprawdzą się też złuszczające maski w formie skarpetek nasączonych kwasami.

Show

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dobre nawyki w dbaniu o siebie