Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Palcem i pędzlem

Nie jesteś za pan brat z techniką makijażu? Nasz ekspert zdradza, czym nakładać podkład, cienie i szminkę.

Jak się malować? Opuszki palców sprawdzą się w przypadku gęstszych podkładów: ciepło "uplastycznia" ich konsystencję i ułatwia aplikację. Płaski pędzel jest idealny do lekkich fluidów. Aplikuj je od środka twarzy zamaszystymi ruchami, w stronę brody i nasady włosów.

Reklama

Warto wybrać tzw. fibre-optic z dwóch rodzajów włosia (ciemną część tworzy naturalne, a jasną sztuczne). Ten pędzel polecamy do cer z rozszerzonymi porami.

Do bronzerów i różów używaj pędzla o ściętym włosiu, który dobrze układa się na linii kości policzkowych.

Pudry (sypkie i w kamieniu) aplikuj za pomocą dużego okrągłego pędzla z naturalnego włosia, strzepując go przed użyciem.

Supertrik

Od tego, jaką metodę aplikacji kosmetyków wybierzesz, zależy efekt końcowy make-upu: graficzny lub naturalny.

Opuszkami... możesz stworzyć lekki i romantyczny makijaż. Nakładając pomadkę palcem, możesz uzyskać naturalny, modny efekt rozmycia. Aplikację zacznij od środka ust. Jasne cienie w kamieniu wklepuj w powiekę po nałożeniu na nią silikonowej bazy. Modny nude look gwarantowany!

Przyborami... skorygujesz kształt ust i idealnie rozetrzesz cienie. Syntetycznym pędzlem idealnie obrysujesz wargi, łatwo rozetrzesz konturówkę i uzyskasz intensywny, trwały kolor. Zaokrąglone pędzle pomogą ci równomiernie nałożyć na powieki ciemne cienie i stworzyć idealny efekt smoky.

Sergiusz Osmański makijażysta, dyrektor artystyczny Sephora

SHOW 2/2014

Show

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: makijaż