Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Misja specjalna

Ekstremalne metamorfozy, wielogodzinne stylizacje, nieustanne zmiany wizerunku.... Włosy gwiazd muszą wiele znosić. Jak je ochronić?

Ciągłe zmiany fryzur i częsta koloryzacja – gwiazdy filmu i estrady są skazane na rozmaite fryzjerskie eksperymenty.

Reklama

Mimo że za ich nowymi, zgodnymi z wymogami kolejnych ról wizerunkami stoją profesjonaliści, dla wielu szaleństwa fryzjerów i stylistów kończą się... ścięciem włosów. Dzieje się tak dlatego, że włosy osłabia brak systematycznej i przede wszystkim odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Nie wszystko da się zrobić w salonie! Na co dzień trzeba stosować szampony i odżywki dobrane do indywidualnych potrzeb włosów (farbowane, suche, łamliwe, itd.). Ważne jest też, by dać włosom odpocząć: co najmniej raz w tygodniu należy zrezygnować z suszenia i stylizacji. Aby zachować piękną fryzurę, dwa razy w roku należy zafundować im kurację wzmacniającą w salonie fryzjerskim – dobrze sprawdzą się ampułki, które wmasowuje się w skórę głowy.

Po pierwsze wzmocnić

Alicja Bachleda-Curuś (27), ambasadorka Pantene Pro-V, ma bardzo delikatne włosy. Aby je wzmocnić i chronić przed uszkodzeniami, stosuje lekkie, delikatne odżywki.

Codzienna odbudowa

Włosy nowej ambasadorki Head&Shoulders Kasi Cichopek (28), często poddawane stylizacji staja się łamliwe. Dlatego aktorka wybiera kosmetyki regenerujące.

SOS dla końcówek

Sienna Miller (28) by przeciwdziałać rozdwajaniu się końcówek i matowieniu włosów, używa kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach.

Czynnik wzrostu

Dla Jennifer Lopez (41) puszyste fryzury to podstawa. Ponieważ jej włosy mają skłonność do wypadania, piosenkarka chętnie korzysta z rytuałów pobudzających ich wzrost.

Zdrowy blond

Częste farbowanie wysusza włosy Reese Witherspoon (34). Aby temu zapobiegać, jej styliści zaczęli stosować farby, które nie zawierają amoniaku.

(DN-W)

Show

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: włosy | Jennifer Lopez | Alicja Bachleda-Curuś | Katarzyna Cichopek