Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Łatwe fryzury

Nie masz pomysłu (i czasu) na eleganckie uczesanie? Zobacz, jak bez wysiłku zrobić modną fryzurę.

Mocno na bok

To uczesanie wcale nie jest banalne! Wszystko dzięki umiejscowieniu przedziałka. Jak go wyznaczyć? Spójrz w lustrze na swoje brwi. Przedziałek zrób na wysokości najwyższego punktu łuku brwiowego. Możesz go też wyznaczyć jeszcze dalej od środka głowy. Wcześniej użyj kosmetyku, który unosi włosy u nasady. Jeżeli na co dzień czeszesz się na bok, na większe wyjście zrób przedziałek po przeciwnej stronie niż zwykle.

Gładko do tyłu

Reklama

To hit prosto z wybiegów. Do zrobienia takiej fryzury wystarczy żel lub pasta modelująca. Sekret polega na zaaplikowaniu kosmetyku od przodu do mniej więcej środka głowy, tak by pozostałe włosy nie były unieruchomione. To właśnie gra kontrastów (gładkie z przodu, swobodne z tyłu) sprawia, że uczesanie jest tak atrakcyjne. Kusząca jest też łatwość, z jaką zrobisz fryzurę. Przyda ci się grzebień, ale równie dobrze możesz wygładzić włosy dłońmi. Uwaga: jeśli masz krótkie włosy, załóż kosmyki z przodu za uszy.

Z opaską

Już dawno minęły czasy, kiedy służyła do utrzymywania włosów w ryzach. Dziś opaska gra główną rolę w eleganckich stylizacjach. Można nosić ją na wiele sposobów: na czole, klasycznie na włosach, a także przewieszać ją przez kok. Wybierając biżuteryjną złotą lub srebrną opaskę, masz gwarancję, że twoja fryzura będzie wyglądać efektownie. Czego unikać? Zbyt gładkiego zaczesywania włosów. Pasma powinny wymykać się spod opaski. Jeśli masz krótkie włosy, zrób przedziałek z boku i nałóż na głowę ozdobę. Przy długich włosach możesz zrobić niezobowiązujący koczek na karku lub na czubku głowy. Jeśli masz chłodny odcień skóry, lepiej pasują do ciebie opaski w kolorze srebrnym, a przy cieplejszej karnacji lepiej zaprezentuje się złota ozdoba.

SHOW 25/2015


Dowiedz się więcej na temat: szybkie fryzury