Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Kształtna fryzura

Dzięki niej podkreślisz swoje atuty i ukryjesz niedoskonałości. Stylista gwiazd radzi, jak dobrać uczesanie do kształtu twarzy.

Twarz pociągła

Takie warunki pozwalają na dużą dowolność w doborze fryzury. Możesz zdecydować się zarówno na grzywkę krótką i prostą, jak też graficzną, sięgającą do brwi lub dłuższą. Możesz również z grzywki zrezygnować. Przy strzyżeniu i stylizacji fryzury obowiązuje cię tylko jedna zasada: cięcie i modelowanie musi dodawać włosom objętości. Płaska fryzura niepotrzebnie wydłuży twoją twarz. 

Twarz okrągła

Reklama

"Wyszczuplisz" buzię, jeśli twoje włosy nie będą zbyt krótkie (powinny sięgać przynajmniej za linię żuchwy). Grzywkę zetnij po skosie, zaczesz na bok (nie może być prosta!) i pozwól, by opadała na kości policzkowe. Modelując włosy, nie dodawaj im po bokach objętości. Przedziałek możesz zrobić z boku lub na środku. W tym drugim przypadku włosy powinny być proste. 

Twarz trójkątna

Aby stworzyć przeciwwagę dla szerokich okolic skroni, wybierz taką fryzurę, która będzie bardziej puszysta poniżej linii żuchwy. Jeśli chcesz mieć grzywkę, pamiętaj, że nie może być prosta, równa ani graficzna. Powinna sięgać poniżej brwi, by zakrywać kości policzkowe. Poza tym strzyżenie może być dowolne. Unikaj gładkich, minimalistycznych upięć.

Twarz kwadratowa

Decydując się na strzyżenie, unikaj odsłaniania szerszej, dolnej części twarzy. Najodpowiedniejsze będą włosy sięgające poniżej ramion. Sprawdzi się też dłuższa, miękka i nieregularna, czesana na bok grzywka (te cięte prosto, graficznie są wykluczone!) Możesz też z grzywki zrezygnować. Stylizując włosy, postaw na prostotę.

Leszek Czajka - stylista fryzur

SHOW 18/2012

Show

Reklama