Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Krótkie czy długie

Włosy mogą być twoim atutem, albo... największą zmorą! Wybór długości ma tu niebagatelne znaczenie. Czy rzeczywiście krótsze fryzury są wygodniejsze, a dłuższe bardziej efektowne? Pomożemy ci podjąć decyzję.

Długie włosy wbrew pozorom są bardzo praktyczne. Nie nudzą się szybko, bo dają spore możliwości stylizacyjne. Możesz też rzadziej odwiedzać fryzjera (optymalnie raz na trzy miesiące), a jeśli umówisz wizytę na odleglejszy termin, nie będziesz mieć problemów z okiełznaniem pasm. Można z nich ułożyć fryzury pasujące do wszystkich kształtów twarzy. Warto jednak też pomyśleć o typie... sylwetki.

Reklama

Długie i gęste włosy mogą przytłaczać drobne, niewysokie kobiety. Przy takiej budowie lepiej sprawdzi się lob (przedłużony bob) lub krótkie cięcie. Unikasz długich włosów, bo ich pielęgnacja zabiera dużo czasu? To prawda, że wymagają regularnego podcinania, stosowania odżywek i masek. Jednak czasem możesz "pójść na skróty". Nie masz czasu umyć włosów? Wystarczy odrobina suchego szamponu, który doda im objętości u nasady. Możesz też związać koczek na karku, pochylić głowę do przodu i umyć włosy tylko przy skórze głowy (tu najszybciej się przetłuszczają). Zaoszczędzisz czas na suszeniu. Na pozostałe pasma nałóż odżywkę w spreju. Możesz też uczesać się w kucyk.

Krótkie włosy błyskawicznie wysuszysz i łatwo ułożysz. Żeby jednak móc zmieniać stylizację, musisz znaleźć dobrego specjalistę od cięcia, który przewidzi, jak włosy będą odrastać. Jeśli codziennie chcesz mieć mniej więcej taką samą fryzurę, cięcie może być prostsze. Przyda się żel lub pasta do stylizacji - nałóż je na palce i przeczesz włosy.

Krótkie kosmyki nie wymagają złożonej pielęgnacji: wystarczą lekkie odżywki stosowane przy co drugim myciu. Maski nie będą konieczne. Minusy? Z pewnością konieczność częstego odwiedzania fryzjera (co 8-10 tygodni). Jeśli przegapisz wizytę, fryzura straci kształt. Krótkie włosy nie są też dla wszystkich. Czy pasują do ciebie sprawdź metodą "5,5 cm". Do czubka brody równolegle przyłóż ołówek. Weź linijkę i zmierz odcinek od dolnego czubka ucha do ołówka pod kątem prostym. Jeśli odległość wynosi 5,5 cm lub mniej, możesz umawiać się na strzyżenie!

Dłuższe rozświetlą twarz

Charlize Theron (41) zdecydowanie lepiej prezentuje się w dłuższej fryzurze. W dużej mierze dzięki lekkiej stylizacji i bardzo dobrej koloryzacji, która rozświetla cerę. W przypadku krótszego cięcia, zabrakło zdecydowania: fryzura jest "w pół drogi". Być może aktorka postanowiła tu, że będzie zapuszczać włosy i to co widzimy, to wersja przejściowa? Takie włosy są najtrudniejsze do ułożenia. Gdyby Charlize zdecydowała się na pozostanie przy wersji "na chłopczycę", poleciłbym jej zdecydowanie krótszą wersję.

Długie odejmują lat

Cate Blanchett (47) zazwyczaj nosi długie włosy. Kiedy uległa modzie na boba, okazało się, że to nie do końca jej styl. Takie krótkie cięcie jest bardziej wymagające, potrzebuje więcej dyscypliny. Odrosty i gładkie linie cięcia, które trzeba często odświeżać, zazwyczaj się nie lubią. Z kolei długie blond włosy, prezentują się naturalniej i odejmują aktorce lat. A im więcej mieszających się odcieni blondu, tworzących efekt refleksów, tym więcej energii we fryzurze.

Krótkie są sexy

Długie włosy dają więcej możliwości nie tylko stylizacyjnych, ale i koloryzacyjnych. Dłuższe włosy Anne Hathaway (33) delikatnie przechodzą z ciemniejszego odcienia przy nasadzie, do jaśniejszego na końcach: wygląda to bardzo efektownie. Mimo wszystko, w tym przypadku pozwolę sobie wybrać krótkie cięcie. Ma ono więcej energii, ciepła. I jak widać krótkie włosy także mogą być seksowne.

SHOW 23/2016

Show

Reklama