Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Jesienne porządki

Jesień kojarzy ci się z poszarzałą, szorstką cerą, osłabionymi włosami i rozdwajającymi się paznokciami? Nie musi tak być! Wystarczy zmienić sposób pielęgnacji. Od czego zacząć? Oto pięć przykazań na nowy sezon.


Wymień kremy i balsamy

Reklama

Teraz muszą mieć bogatszy skład. Twoja skóra jest zmęczona intensywnym letnim słońcem, a sezon grzewczy potęguje jej przesuszenie. Dlatego trzeba zadbać o jej regenerację i chronić przed niższymi temperaturami - kremy powinny zawierać przede wszystkim lipidy. Pamiętaj też o stosowaniu kosmetyków na noc - wtedy lepiej się wchłaniają.

Przejdź na pilling

W czasie opalania warstwa rogowa twojego naskórka uległa pogrubieniu. W rezultacie uwidaczniają się zmarszczki, a aplikowane kremy są mniej skuteczne. Systematyczne stosowanie pilingów poprawi wchłanianie preparatów i koloryt cery. Złuszczanie skóry to też dobry sposób na pozbycie się płytkich przebarwień skóry. Po zabiegu stosuj kremy rozjaśniające.

Umów się na zabieg

Pochmurne dni sprzyjają laseroterapii, głębokiemu pilingowi i mezoterapii. To dobry czas m.in. na likwidację plam, blizn potrądzikowych i depilację laserową. Brak słońca redukuje ryzyko przebarwień i podrażnień.

Odżywiaj włosy

Zła kondycja i wypadanie włosów to efekt przesuszenia. Odżywki i maski są pielęgnacyjnym minimum. Jeszcze lepiej spiszą się specjalne olejki, które nie obciążają włosów, a także trudniejsze do zmycia, ale wyjątkowo skuteczne oleje sezamowe i z pestek winogron.

Przyjrzyj się paznokciom

Gdy brakuje im witamin i lipidów, rozdwajają się. Zamiast lakieru, stosuj odżywki do paznokci. Wypróbuj domową - z oleju czy olejku i kilku kropli cytryny. Codziennie wcieraj ją w paznokcie i skórki. Zrób też masaż okolic skórek, który pobudzi mikrokrążenie.

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta [kliknij]

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy [kliknij]

SHOW 22/2013

Show

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jesień | pielęgnacja