Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Baby blond

Jasne, coraz jaśniejsze pasma w odcieniu platyny i pszenicy to hit tego sezonu. Do jakiego typu urody pasują i kiedy odmładzają podpowiada fryzjer.

Jaki to kolor blond? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bo jasne włosy mogą mieć mnóstwo odcieni. Platyna należy do tych "najtrudniejszych". Najlepiej wyglądają w niej naturalne blondynki jak Margaret.

Reklama

Znacznie rzadziej pasuje do brunetek, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Idealny przykład to oczywiście Marilyn Monroe.

Jeśli kusi cię taka barwa, wybierz się do dobrego fryzjera. Często potrzebna jest wcześniej tzw. dekoloryzacja. W tym przypadku domowe farbowanie jest wykluczone - szybciej zniszczysz pasma niż uzyskasz ładny jasny blond. Zresztą piękny odcień to nie wszystko, trzeba o niego bardzo starannie dbać.

Włosy farbowane są z reguły przesuszone, a już szczególnie blond, bo są z natury bardzo delikatne. Do tego jeszcze chłód na dworze i gorące przesuszone powietrze w pomieszczeniach robią im wiele złego. Suche pasma puszą się i elektryzują, dlatego trzeba je intensywnie nawilżać i odżywiać.

Świetnie sprawdzają się kosmetyki w formie olejków. Warto też używać preparatów, które mają działanie wygładzające. Jesienią i zimą wybieraj też delikatne kosmetyki do stylizacji, koniecznie takie, które nie obciążają włosów. Blond kosmyki są zazwyczaj bardzo cienkie i pod wpływem zbyt mocnych masek czy pianek mogą szybko "oklapnąć", a wtedy nie ma mowy o ładnej fryzurze.

Stanisław Komadowski fryzjer, ekspert marki Londa

SHOW 21/2014

Show

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fryzury