Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

ABC smukłego ciała

Do wakacji czasu już niewiele. Pora rozpocząć przygotowania do sezonu bikini. Poznaj sekrety gwiazd i skorzystaj z zasad opracowanych przez lekarza. Sukces gwarantowany!


Zmień swoje nawyki

Reklama

"Zdrowy styl życia plus prawidłowy tryb odżywiania, to podstawowa zasada akcji zrzucania zbędnych kilogramów", mówi dr Krzysztof Miracki. Odchudzanie zaczyna się w twojej głowie! Nastaw się więc na zmianę przyzwyczajeń, nie zaś na dwa miesiące wyrzeczeń.

Rozsądnie dobieraj diety

"Te, które narzucają rygorystyczne ograniczenia, są niezdrowe dla organizmu i grożą efektem jo-jo", tłumaczy dr Miracki. Kluczem do sukcesu jest regularność: spożywanie kilku posiłków w ciągu dnia i dostarczanie odpowiednich porcji kalorycznych. Nie wyzbywaj się węglowodanów! To na nich opiera się praca układu nerwowego. Jeśli dieta ma być procesem długofalowym, musi być przemyślana, a najlepiej ustalona przez dietetyka. Powinna być też urozmaicona, żeby można było ją kontynuować. Picie dużej ilości wody, ograniczenie kawy, herbaty i używek pomoże ci uzyskać pożądany efekt.

Bądź aktywna

"Wszystkim dietom powinien towarzyszyć ruch, co zdecydowanie przyspiesza odchudzanie. Dzięki niemu utrzymasz też organizm w dobrej kondycji", radzi lekarz. Nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni. Najlepsze efekty daje codzienna dawka ruchu. Wystarczy 20-minutowy spacer albo przejażdżka na rowerze. To przecież czysta przyjemność!

Postaw na zabiegi

"Przydadzą się szczególnie w pierwszych fazach odchudzania. Brzuch, boczki, pośladki, biodra to obszary oporne na odchudzanie i tu medycyna przychodzi z pomocą. Dr Miracki rekomenduje serie nieinwazyjnych zabiegów, np. za pomocą urządzenia Exilis z głowicą, które emituje ultradźwięki i fale o wysokiej częstotliwości - te rozbijają ścianę komórki tłuszczowej, a jej zawartość jest spalana przez wątrobę. Innym innowacyjnym zabiegiem jest lipoliza i-lipo. To tzw. zimny laser, którego światło przenika do komórek tłuszczowych. Co ważne, nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych, nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje ich zawartość i objętość.

Drenuj i masuj

Żeby zintensyfikować efekt zabiegów, wspomagaj je ujędrniającym masażem endermologicznym lub drenażem limfatycznym (np. za pomocą urządzenia Lymphastim: podczas zabiegu zakładasz specjalny, napełniany powietrzem kombinezon, który wykonuje masaż uciskowy).

Pamiętaj o pielęgnacji

Specjalistyczne kosmetyki regularnie i starannie wmasowywane w ciało zadbają o jędrną skórę. Aby osiągnąć efekt, bądź systematyczna.

SHOW 8/2012

Show

Reklama