Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Walczą i motywują

Nie poddają się i dzielnie mierzą się z ciężkimi chorobami, edukując przy okazji innych i dając im wiarę, że wszystko jest możliwe. Oto prawdziwi fighterzy!

Alżbeta Lenska

W połowie maja aktorka trafiła do szpitala po tym, jak pękł jej tętniak w głowie, zalewając ją krwią. Alżbeta Lenska (36) usłyszała od lekarzy, że nie wiadomo, czy przeżyje. Szykowała się na najgorsze, prosiła, by mąż przekazał dzieciom, że je kocha. Ale starała się też wierzyć, że będzie dobrze. "Byłam pewna, że Bóg zrobi, co trzeba", wspomina dziś aktorka, która powoli wraca do formy. 

Shannen Doherty

Reklama

Brenda z kultowego serialu "Beverly Hills 90210" latami zmagała się z rakiem piersi. Shannen Doherty (47) przeszła kilka serii chemioterapii i wciąż słyszała od lekarzy, że wykryto u niej nowe komórki rakowe. W zeszłym roku nareszcie otrzymała wyczekiwaną wiadomość - jej rak jest w remisji. "Wiem, że mnie pobłogosławiono. Wiem to. Wiem, że kluczowe są następne lata, że to może wrócić. Ale teraz... Remisja. Zamierzam po prostu oddychać. Pogromca raka", napisała na Instagramie szczęśliwa aktorka.

Cierpienia nie do opisania i ból, który uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Tak wyglądało codzienne życie Cezarego Pazury (56) na chwilę przed przyjściem na świat jego czwartego dziecka. Aktor musiał odwołać spektakle, bo nie był w stanie stać na scenie. Pomóc mogła tylko bardzo ryzykowna operacja kręgosłupa szyjnego. Na szczęście zabieg przebiegł pomyślnie. Cezary może już pomagać przy wychowywaniu córeczki Rity i dalej pracować.

Agata Kościkiewicz

"Świat mi się zawalił, gdy usłyszałam diagnozę: obłoniak, złośliwość trzeciego stopnia", tak Agata Kościkiewicz (40) wspomina moment, w którym dowiedziała się, że cierpi na raka mózgu. Kilku lekarzy nie podjęło się operacji, twierdząc, że ryzyko jest zbyt duże. Ostatecznie operacja się odbyła, ale Agata podkreśla, że to nie koniec jej walki. W krytycznym momencie sporządziła testament i napisała pożegnalne listy do synów, których samotnie wychowuje. Dziś podkreśla, że się nie podda, bo wierzy, że wygra.

Selena Gomez

W 2014 roku u piosenkarki i aktorki młodego pokolenia, Seleny Gomez (25) zdiagnozowano toczeń. Gwiazda przeszła chemioterapię. W 2017 roku okazało się, że konieczny jest też przeszczep nerki. Poszukiwania dawcy trwały wiele miesięcy. Nie mógł nim zostać nikt z członków rodziny piosenkarki. Dawczynią została jej przyjaciółka, Francia Raisa. "Wiem, że to jest walka, którą będę toczyła do końca życia", mówi dziś gwiazda o swojej nieuleczalnej chorobie. 

Zobacz także:

Show

Reklama