Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Piekło odchudzania

Gwiazdy niszczą zdrowie, by być szczupłe

Gwiazdy chcą być szczupłe za wszelką cenę. Dla rozmiaru XS są gotowe zaryzykować zdrowie, a nawet życie!

Księżna Catherine zawsze zachwycała nienagannym wyglądem, ale gdy na początku lipca wzięła udział w jednej z imprez charytatywnych, zamiast zachwytu wzbudziła niepokój. "To skóra i kości!", "Sukienka po prostu na niej wisiała!", komentowała brytyjska prasa. Żona księcia Williama jeszcze nigdy nie była tak szczupła. "Najprawdopodobniej waży 40 kg", ocenia Nadja Murdock, trenerka fitness. Przy wzroście 175 centymetrów to alarmująco mało!

Reklama

Co się dzieje z Kate? Część osób z jej otoczenia tłumaczy, że księżna jest w ciąży i tak jak podczas poprzedniej cierpi z powodu uporczywych nudności, więc zamiast przytyć, wciąż chudnie. Jednak wiadomo, że niezależnie od tego, Catherine ma obsesję na punkcie szczupłej sylwetki. "Odmawia sobie wszelkich przyjemności i wyeliminowała z diety węglowodany", mówi informator brytyjskiej edycji magazynu "InTouch" i dodaje: "Choć jest już bardzo chuda, codziennie ćwiczy przynajmniej godzinę".

Nie tylko Kate ulega presji odchudzania. Inne znane panie stosują znacznie bardziej niebezpieczne metody. Britney Spears, która od lat zmaga się z nadwagą, zdecydowała się na serię lewatyw. "Przeczytała gdzieś, że Marilyn Monroe tak robiła i dlatego nie musiała męczyć się dietą", zdradził przyjaciel piosenkarki. Niestety, nie jest to dobry pomysł. "Lewatywa w żadnym wypadku nie nadaje się do odchudzania. Kiedy strawiony pokarm trafia do jelita grubego, kalorie już dawno zostały przyswojone przez organizm", mówi dr Ralf Frönicke i przestrzega: "Można w ten sposób narazić się na odwodnienie oraz uszkodzić ściankę jelita, a to może prowadzić nawet do śmierci!". 

Podczas gdy Britney "ratuje" się lewatywą, aktorka Jaime King zdecydowała się na... naszywkę na język, która powoduje ból przy przeżuwaniu i przełykaniu, zniechęcając do jedzenia. Inne metody? Między innymi połykanie jaj tasiemca (Nicole Richie) i tabletek wypełniających żołądek powietrzem (Mischa Barton). "Aby schudnąć, trzeba stosować zdrową dietę i dużo się ruszać. Wszystko inne może mieć bardzo przykre skutki", mówi dr Frönicke. 

SHOW 15/2014

Najpiękniejsze fryzury Kate Middleton

Kate i William: Historia miłości

Show

Reklama