Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Małgorzata Rozenek-Majdan: Z potrzeby serca

Małgorzata Rozenek-Majdan pomaga i zaraża swoją misją wszystkich wokół. Właśnie dlatego to jej magazyn SHOW przyznał statuetkę Gwiazdy Dobroczynności.

Gdy podczas dorocznego balu Gwiazdy Dobroczynności Małgorzata Rozenek- Majdan (40) odbierała statuetkę dla Gwiazdy Dobroczynności magazynu SHOW - nie kryła wzruszenia. Bo rzadko się zdarza, by ktoś nagrodził ją za dobre serce. A ona je ma! Trudno znaleźć drugą gwiazdę, która angażowałaby się w tak wiele charytatywnych akcji, która wspierałaby tyle fundacji i która nagłaśniałaby tyle problemów. Kogo zaraża swoją misją? I jak odnosi się do niesłusznych zarzutów o promowaniu się na działalności charytatywnej? Szczerze opowiada w rozmowie z SHOW.

Przekaż dalej!

Reklama

"Poczucie, że należy pomagać innym, wynieśliśmy z moim bratem z domu. Rodzice starali się wpoić nam tę postawę od wczesnych lat", mówi nam Małgorzata i dodaje, że nie pamięta momentu, gdy po raz pierwszy bezinteresownie zrobiła coś dobrego dla innych. Stało się to po prostu jej nawykiem. Dziś tego samego uczy synów.

"Najważniejsze jest dla mnie to, żeby angażowali się w pomoc innym. Dlatego każdego roku kwestujemy na rzecz najlepszej na świecie inicjatywy, jaką jest WOŚP. Chłopcy muszą mieć świadomość, że na świecie są inni, którym należy pomoc. I chyba mi się to udaje, ponieważ moi synowie każdego roku zbierają swoje kieszonkowe, żeby później wrzucić je do skrzynki Wielkiej Orkiestry. Często pomagam też innym w adopcji czworonogów z zaprzyjaźnionej fundacji SOS Bokserom", mówi nam Małgosia.

Kolegów z show-biznesu też, kiedy tylko może, angażuje w działalność w słusznej sprawie. "Jestem typem, który najpierw stara się spróbować działać sam, ale gdy po podjętych próbach nie udaje mi się, to zwracam się o pomoc. Na szczęście mam wokół siebie bliskich i życzliwych mi ludzi, na których wiem, że zawsze mogę liczyć", mówi nam z uśmiechem.

Wielkie serce Małgosi

Pytana, czy jest w stanie zliczyć, w ile akcji charytatywnych jest zaangażowana, odpowiada: "W ogóle nie zwracam na to uwagi. Liczy się dla mnie to, czy udało mi się pomoc, a nie liczby". Policzyliśmy za nią. Małgosia współpracuje z kilkoma fundacjami charytatywnymi, propagując ich działalność. Jest też ambasadorką wielu akcji i kampanii: Wirtualnego Serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kampanii Rak’n’Roll "Coś do nich mam" oraz Szlachetnej Paczki.

>>>Charytatywnej działalności gwiazd często towarzyszy hejt - na kolejnej stronie dowiesz się, jak Małgorzata Rozenek-Majdan sobie z tym radzi<<<