Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Lesław Żurek: Wszystko z miłości

​Jak przystało na ekranowego amanta, większość życiowych decyzji podjął z powodu uczucia. Rzucił studia, ożenił się i uratował swój związek.

Najbardziej lubi, gdy ludzie zwracają się do niego Leszek. Las zawarty w imieniu bardzo kocha, jako chłopak wychowujący się na pięknym Dolnym Śląsku. "Jeśli rano ptaszek nie ćwierka na drzewie, to coś jest nie tak. Chyba coraz bardziej potrzebuję ››outside’u‹‹", orzekł aktor. 

Reklama

Lesław Żurek (40) faktycznie kocha przyrodę - jakiś czas temu pozwał miasto stołeczne za smog. Dlaczego? Jest zapalonym biegaczem i zanieczyszczone powietrze wyjątkowo przeszkadza mu podczas tej aktywności. Śmieje się, że organizowanie maratonów w tak zanieczyszczonym mieście jak Warszawa (gdzie obecnie mieszka), to po prostu kpina. 

Ekonomia na co dzień

Większości uwielbiających go fanek aktor, który obchodzi właśnie 40. urodziny, kojarzy się z romantycznymi rolami, a najbardziej tą z "Małej Moskwy", która sprawiła, że z  dnia na dzień stał się popularny. Dziś Leszek chętniej grywa w komediach, a ten potencjał odkryli w nim twórcy "Ucha prezesa", bezbłędnie obsadzając w roli Rycha, rekina biznesu i polityki, mylącego daty, nazwiska i pojęcia. 

Ten ekonomiczny wątek jest w życiu aktora od dawna obecny. Zanim poszedł do krakowskiej szkoły teatralnej trzy lata studiował ekonomię i nawet to lubił. Dziś umiejętność operowania Excelem przydaje mu się w pracy zawodowej. "W moim przypadku czas spędzony na uniwersytecie zaprocentował. Udało mi się wyprodukować trzy spektakle teatralne, co wcale nie jest takie proste. Na szczęście, powiem nieskromnie, całkiem fajnie mi to wychodzi", mówił w wywiadzie dla "Życia na Gorąco". 

>> O kryzysie w jego związku przeczytasz na kolejnej stronie <<