Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Dylematy przyszłej mamy

Ciąża Małgorzaty Kożuchowskiej

Intensywna praca czy zdrowie i dobro dziecka? Aktorka, która jesienią zostanie mamą, musiała podjąć istotne decyzje. Wycofuje się z części obowiązków.

"Pomimo ogromnych chęci rozpoczęcia zdjęć w maju, zdecydowałam, że tym wymaganiom będę w stanie sprostać dopiero pod koniec roku", mówi SHOW Małgorzata Kożuchowska (43). W ten sposób tłumaczy fakt, że zrezygnowała z pracy na planie "Rodzinki.pl".

Reklama

Zdjęcia miały właśnie się rozpocząć, a aktorka, mimo ciąży, bardzo chciała wywiązać się z obowiązków. Zwłaszcza że wszystko było zapięte na ostatni guzik: scenariusz gotowy, pozostali aktorzy zaangażowani. Jednak po długim namyśle i rozmowach z rodziną Kożuchowska zdecydowała nie ryzykować codziennych, wielogodzinnych zdjęć.

"Charakter serialu wymaga od wszystkich twórców najwyższej, stuprocentowej formy i pełnego zaangażowania. Nie ma tu miejsca na cień taryfy ulgowej dla kogokolwiek", powiedziała aktorka w rozmowie z nami. Jak udało nam się ustalić, producenci i scenarzyści mieli jednak zamiar potraktować największą gwiazdę serialu ulgowo.

Niemal do ostatniej chwili szukali różnych rozwiązań, aby Małgosia mogła wystąpić. Było to o tyle trudne, że scenariusz jest licencjonowaną adaptacją kanadyjskiej wersji, dlatego Natalia Boska, którą gra Małgosia, nie mogła być również w ciąży. Dlatego pojawił się pomysł, by aktorkę, jak to bywa w podobnych sytuacjach, odpowiednio filmować, w bardziej statyczny niż zazwyczaj sposób. Kamera nie pokazywałaby też zmieniającej się figury gwiazdy. Na to z kolei nie chciała zgodzić się znana z perfekcjonizmu Kożuchowska.

"Gdyby nie chodziło o Małgosię, być może nawet Natalię Boską zagrałaby inna aktorka, ale ona jest dla stacji niezastąpiona", mówi SHOW osoba pracująca przy produkcji.

Telewizja Polska zdecydowała się wydać specjalne oświadczenie. "Powody osobiste uniemożliwiły jej (Małgorzacie Kożuchowskiej - przyp. red.) tak intensywną wielomiesięczną pracę przy serialu w planowanym wcześniej terminie. Niemniej prace nad szóstym sezonem serialu już trwają, a ekipa i aktorzy na planie pojawią się jeszcze w tym roku".

Decyzja Kożuchowskiej nie pozostanie bez wpływu na plany innych aktorów występujących w serialu. Dotyczy to m.in. Tomasza Karolaka i Maćka Musiała, którym przerwa może być na rękę. Tomek będzie mógł skupić się na swoim teatrze, w którym przygotował kilka nowych przedstawień.

Z kolei Maciek będzie niedługo zdawać do szkoły teatralnej w Warszawie, więc skoncentruje się na przygotowaniach do egzaminu.

Sama Kożuchowska deklaruje, że wcale nie udaje się jeszcze na urlop macierzyński. "Nadal gram w serialu »Prawo Agaty«. Nie są to tak intensywne zdjęcia jak te na planie »Rodzinki.pl«. Prowadzę program »My Wy Oni«, biorę udział w kampaniach społecznych i reklamowych", gwiazda zdradza nam swoje plany na najbliższe miesiące.

Oskar Maya

SHOW 10/2014

Dowiedz się więcej na temat: Kożuchowska Małgorzata