Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Słynne przyjaciółki – inspirujący duet ze świata filmu

Elbert Hubbard pisał, że przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi. Przyjaźń to jedna z najcenniejszych wartości w życiu. Wyjątkową moc ma zwłaszcza więź między kobietami. Wiecie, które polskie aktorki stanowią zgrany duet nie tylko na planie??

Na planie i poza nim

Reklama

Często mówi się, że show - biznes to bezlitosna branża, w której nie ma mowy o szczerych uczuciach. Na szczęście to nieprawda. Wiele znanych kobiet udowadnia, że można nie tylko grać przyjaciółki, ale i szczerze przyjaźnić się również poza planem filmowym. Ten sam zawód nie oznacza wiecznej walki o rolę, bo bliskie sobie kobiety wspierają się także na castingach.

Jedne z najpopularniejszych aktorek w Polsce - Maja OstaszewskaMagdalena Cielecka to żywy przykład na to, iż można przyjaźnić się prywatnie i równocześnie wspierać w karierze zawodowej. Razem pojawiały się na deskach Nowego Teatru i Och Teatru, wspólnie wystąpiły w niejednym filmie.  W pamięć widzów zapadły ich role w hitowym filmie Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" czy "Katyniu" Andrzeja Wajdy.  Wspólnie także potrafią odrzucić filmowe propozycje. Tak było w przypadku "Botoksu", w którym postanowiły nie wystąpić. Przyjaźń obydwu pań nie kończy się na pracy. Także poza nią bardzo się wspierają.

Psychologowie tłumaczą, że w przyjaźni bardzo ważna jest komunia dusz, podobne zainteresowania i wspieranie się w ważnych dla siebie momentach. Zarówno Magdalena Cielecka, jak i Maja Ostaszewska są kobietami bardzo zaangażowanymi w życie społeczno - polityczne. Ramię w ramię maszerują w czasie ważnych manifestacji i pokazują się na wiecach. Uczą Polki na czym powinna polegać prawdziwa, kobieca solidarność. Obydwie aktorki także razem biorą udział w licznych projektach artystycznych i inicjatywach wspierających polskich twórców. 

Przyjaciółki i rywalki

 Panie poznały się w szkole teatralnej, a zaprzyjaźniły biorąc udział w spektaklu wyreżyserowanym przez Grzegorza Jarzynę. Jak same przyznają, nie od początku stały się sobie bliskie. Nim między nimi "kliknęło", przez pewien czas rywalizowały z sobą i nie zawsze dobrze sobie życzyły. Powiedzenie, że "kto się czubi, ten się lubi" w ich przypadku sprawdziło się idealnie. Po kilku spięciach stały się bliskimi przyjaciółkami. - Przyjaźń, która nas łączy to wzajemne zaufanie, akceptacja, szczerość. Świadomość, że możesz liczyć na bezwarunkowe wsparcie. Przyzwolenie na to, że druga osoba czasem myśli dokładnie tak samo jak ty, a czasem zupełnie inaczej - zwierzała się Maja Ostaszewska w czasie prezentacji biżuterii marki W.KRUK. - Nasza przyjaźń nie wymaga zbędnych słów i wysiłku - dodała Magdalena Cielecka.

Przyjaźń Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Cieleckiej może nauczyć Polki nie tylko kobiecej solidarności i lojalności, ale i tego, że o przyjaźń trzeba dbać i honorować ją w wyjątkowy sposób. Psychologowie podkreślają, że przyjaźń nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać. Ważne są nie tylko słowa, ale i gesty. Doskonałą formą wyrażenia uczuć jest drobny, symboliczny upominek, który przez długie lata będzie przypominał o łączącej więzi.  Aktorki postanowiły uhonorować swoją niezwykłą znajomość tworząc dla marki W.KRUK linię złotej i srebrnej biżuterii inspirowanej jednym z najsłynniejszych symboli przyjaźni i wierności, czyli rozmarynem. Złote i srebrne bransoletki, kolczyki i pierścionki są nie tylko piękne, ale bardzo wymowne i ponadczasowe. Jak widać, prawdziwa przyjaźń jest ponad stereotypowymi opiniami o show - biznesie. Jeśli znajomość jest tylko szczera, to będzie jak symboliczny rozmaryn - wierna i ponadczasowa.

Weź udział w konkursie i wygraj biżuterię z kolekcji PRZYJAŹŃ W.KRUK >>