Reklama

Reklama

Test: Pilnik elektryczny Philips Pedi Advanced

Otwierasz pudełko ze swoimi wyczekiwanymi z utęsknieniem klapkami czy sandałami, a wtedy orientujesz się, że od ostatniego pedicure minęło już kilka dobrych tygodni – brzmi koszmarnie, prawda? Byłam w takiej sytuacji, kiedy przypomniało mi się, że kilka dni wcześniej dostałam do testów pilnik elektryczny Philips Pedi Advanced BCR430/00.

Oczywiście do wyjścia zostało mi kilka minut, a nie godziło się, żeby nowe buty czekały na premierę do następnego dnia. Wyjęłam Pedi z pudełka licząc po cichu, że będzie miało na tyle naładowaną baterię, żeby doprowadzić do porządku choć pięty.

Reklama

Urządzenie wyposażone jest w dysk ścierający, który wystaje odrobinę poza jego obudowę, dzięki czemu można ścierać naskórek nie tylko na podeszwie stopy, ale także na palcach i górnych częściach pięt.

Jakaż była moja radość, kiedy okazało się, że choć czujnik baterii mrugał na czerwono sygnalizując jej wyładowanie, spokojnie mogłam skorzystać z urządzenia przez kilka minut. Dokładnie tyle, ile potrzeba było na przygotowanie pięt do prezentacji w nowych klapkach.

Następnego dnia podłączyłam Pedi do prądu, po 1,5 godzinie naładowana była cała bateria. Producent zapewnia, że wystarczy to na 40 minut zabiegu. Nie udało mi się jeszcze przetestować tego czasu, bo naprawdę wystarczy tylko kilka minut jego używania, żeby mieć gładkie stopy.

Wiem, że można też skorzystać z opcji szybkiego ładowania, w 10 minut Pedi Philips będzie miało tyle energii, żeby wykonać pełny zabieg. Co ciekawe, możemy też zaoszczędzić czas na pielęgnację wykonując go pod prysznicem, ponieważ jest w pełni wodoodporne.

Tarcza Pedi jest stosunkowo duża, porównując ją na przykład z główkami frezarek w salonach wykonujących pedicure, dzięki temu też domowy zabieg trwa krócej. Kiedy chcemy się dostać w trudniej dostępne miejsca, trzeba główkę urządzenia przechylić pod kątem, a dysk dokładnie zetrze martwy naskórek. Mamy też możliwość wybrania dwóch prędkości, w zależności od tego, z jakimi zgrubieniami skóry mamy do czynienia.

Cena Philips Pedi Advanced BCR430/00 to 249 zł.

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips.

INTERIA

Reklama