Reklama

Reklama

Kosmetyki zamiast zabiegu

Wiele kobiet żyje w przekonaniu, że jedynym skutecznym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego wyglądu są regularne wizyty u kosmetologa. To błąd! Stosując w domu odpowiednie kosmetyki, możesz uniknąć kosztownych zabiegów upiększających. Na jakie składniki powinnaś zwrócić uwagę?

Jeśli przeraża cię wizja zostawienia sporej części wypłaty w gabinecie medycyny estetycznej, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Istnieją sposoby, które pozwolą ci cieszyć się piękną, gładką skórą bez konieczności wizyty u kosmetologa. Wystarczy kilka sprawdzonych kosmetyków i odrobina systematyczności, a po kilku tygodniach efekt będzie zniewalający!

Reklama

Koniec z trądzikiem

Jeśli bezskutecznie zmagasz się z trądzikiem, z którym nie radzą sobie zwykłe kremy i toniki, powinnaś rozpocząć poszukiwania odpowiednich dermokosmetyków. Dobierając produkt zwróć przede wszystkim uwagę na zawarte w nim substancje czynne.

Jednym z bardziej skutecznych składników jest Diolényl®, który zmniejsza zaczerwienienia i pomaga likwidować krosty. Ma potwierdzone działanie antybakteryjne, a twórcy nazywają go prawdziwym Koniem Trojańskim na bakterie P. acnes.

Zmagasz się ze śladami po trądziku, których nie możesz się pozbyć w żaden sposób? Sprawdź, czy krem, który chcesz kupić ma w składzie retinaldehyd, który redukuje blizny i przebarwienia oraz wygładza skórę.

Powiedz NIE zmarszczkom

Podobnie jak w przypadku przebarwień, w walce ze zmarszczkami przydadzą się dermokosmetyki zawierające retinaldehyd, który zapewni gładkość i będzie stymulował odnowę komórkową skóry.

Inną ważną substancją jest oleamid glicyloglicyny, który pobudza retinaldehyd do odtworzenia rezerw witaminy A, uaktywnia jego właściwości regenerujące oraz poprawia elastyczność i jędrność skóry. Jeśli kosmetyk, którego używasz posiada oba te składniki, możesz spodziewać się spektakularnych efektów w walce ze zmarszczkami.

Dobre produkty przeciwzmarszczkowe powinny zawierać także substancje, mające działanie antyoksydacyjne, takie jak pre-tokoferyl. Zastosowanie przeciwutleniaczy ma na celu ochronę skóry przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, które przyśpieszają procesy starzenia się i, co za tym idzie, spowolnienie powstawania zmarszczek.

Zero podrażnień

Substancje aktywne, które pozwalają na zawsze zapomnieć o trądziku czy zmarszczkach to nie wszystko. Bardzo wiele kosmetyków, mimo skutecznego działania, nie nadaje się do skóry wrażliwej. Na co powinnaś zwrócić uwagę, jeśli twoja cera jest szczególnie delikatna i podatna na podrażnienia?

Przede wszystkim, skłonność do podrażnień powinna zmusić cię do rezygnacji ze zwykłych kremów i zastąpienia ich dermokosmetykami, które znacznie lepiej sprawdzą się przy wrażliwej skórze. Mają udowodnione właściwości lecznicze i kupisz je wyłącznie w aptece. Jednym ze składników, które pomogą ukoić podrażnienia skóry jest woda termalna, dająca uczucie komfortu i ulgi zaraz po zastosowaniu.

Jeśli rozsądnie podejdziesz do wyboru kosmetyków i przed kupnem dokładnie przeanalizujesz ich skład, nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na zbędne zabiegi. Regularne stosowanie dermokosmetyków sprawi, że już w ciągu kilku tygodni uzyskasz pożądany efekt!

materiały promocyjne

Reklama