Reklama
Nowe oblicze pielęgnacji

Kiedy i jak stosować krem po oczy

Tak jak „oczy są zwierciadłem duszy”, tak skóra pod oczami odzwierciedla kondycję naszego organizmu. To na niej najszybciej widać oznaki zmęczenia, stresu czy niewyspania. Jak dbać o skórę pod oczami, by nasze spojrzenie zachwycało, zamiast dodawać lat?

Skóra znajdująca się pod oczami jest nie tylko cieńsza niż ta pokrywająca resztę twarzy, ale również jest niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, tkanki tłuszczowej i ochronnej warstwy lipidowej. Dodatkowo ma słabsze niż inne jej partie włókna kolagenu i elastyny, przez co łatwo traci jędrność i szybko zdradza pierwsze oznaki starzenia.

Wygląd skóry pod oczami pokazuje również, w jakiej kondycji jest nasz organizm. Przemęczenie, stres, niewyspanie, używki i zła dieta, zostawiają po sobie przykre ślady w postaci opuchlizny i cieni pod oczami.

Reklama

By ta szczególnie wrażliwa skóra zachowała młody i zdrowy wygląd, trzeba regularnie o nią dbać. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pielęgnacji skóry pod oczami jest stosowanie odpowiednich kremów.

Wybierz idealny krem dla siebie

Do niedawna uważano, że jeśli nasza skóra nie jest szczególnie przesuszona lub nie ma skłonności do przebarwień, pod oczy można stosować ten sam kosmetyk, który aplikujemy na pozostałe części twarzy. Teraz eksperci odradzają tę metodę twierdząc, że zwykłe kosmetyki do twarzy mogą podrażnić delikatną skórę pod oczami.

Mitem jest też twierdzenie, że dopiero po trzydziestce należy zacząć stosować specjalne kosmetyki pod oczy. Skóra wokół oczu zaczyna starzeć się jako pierwsza, więc jej pielęgnacją powinny się zainteresować już dwudziestolatki.

Wybierając krem pod oczy przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego skład. W recepturze kosmetyku powinny znaleźć się witaminy takie jak: B3, B5, C, pro retinol, antyoksydanty oraz filtry UV. Tak wyposażony produkt w dzień będzie chronił skórę, w nocy zaś przyspieszy jej regenerację.

Aplikacja krok po kroku

Zanim zaczniemy nakładać krem, należy dokładnie oczyścić skórę, tak aby zgromadzone na niej zanieczyszczenia, tłuszcz i resztki kosmetyków, nie ograniczały wchłaniania i działania kremu. Do tego zabiegu najlepiej używać płynów micelarnych, które są na tyle łagodne, że nie powinny podrażnić delikatnej skóry wokół oczu.

Krem należy nałożyć w kilku punktach pod oczami, a następnie delikatnie wklepywać go, zaczynając od zewnętrznej krawędzi oka i kierując się ku jego wewnętrznemu kącikowi. Nakładając kosmetyk, możemy również wykonać delikatny masaż, który pobudzając krążenie krwi i limfy zapobiegnie powstawaniom obrzęku wokół oczu. Należy jednak unikać naciągania skóry, bo może to przyspieszyć tworzenie się zmarszczek.

Krem pod oczy należy stosować jako codzienną pielęgnację przeciwzmarszczkową. Zwykle stosowany jest jako baza pod makijaż. Jednak na rynku dostępne są kosmetyki pod oczy, które z powodzeniem mogą zastąpić korektor lub puder.

Krem możemy stosować również na noc. Tak jak w dzień chroni on nasza cerę, tak w nocy, dzięki zawartym w nim składnikom, przyspiesza procesy regeneracji. Kosmetyk należy nałożyć około dwóch  godzin przed snem, tak aby został on wchłonięty przez skórę, a nie wtarty w poduszkę.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy