Reklama

Reklama

Narodziny syna Kate i Williama

Jak będzie mieć na imię "Royal Baby"?

Ostateczna decyzja, jakie imię będzie nosił przyszły król Wielkiej Brytanii, należy do królowej Elżbiety II. Pod uwagę mogę być brane takie imiona jak: George, Arthur, Andrew albo Philip.

A imię jego będzie...

Świeżo upieczeni rodzicie - księżna Kate i książę William nie mogą sami zdecydować, jakie imiona zostaną nadanie ich synowi. Mogą je jedynie zasugerować - książę William musi napisać o tym w liście do swojej babci królowej Elżbiety II. To królowa ostatecznie zdecyduje, jak na imię będzie miał mały książę.

Reklama

Według tradycji w brytyjskiej rodzinie królewskiej chłopcy otrzymują cztery, a dziewczynki trzy imiona. Powinny to być imiona imiona patronów Anglii. Pod uwagę mogę być więc brane takie imiona jak: George (patronem Anglii jest św. Jerzy), Dawid (patron Walii), Andrew (od patrona Szkocji - św. Andrzeja) albo - co jednak mniej prawdopodobne - Patrick (patronem Irlandii Północnej jest św. Patryk).

Na giełdzie imion pojawiają się także imiona przodków i członków rodziny, a zatem prawdopodobne jest, że pierwszym lub kolejnym imieniem chłopca będzie: William, Karol, Philip lub Arthur. 

Brytyjczycy od tygodni ochoczo zakładają się, jakie imiona otrzyma przyszły monarcha. Do tej pory żadne pozasportowe wydarzenie nie wzbudzało takiego zainteresowania typujących i nie przyniosło takich zysków bukmacherom, jak spekulacje na temat imion dziecka Kate i Williama. Najczęściej obstawiane imiona to James, George i Arthur.

Ta gorąca atmosfera potrwa jeszcze co najmniej kilka dni. Imiona księcia Williama zostały podane do publicznej wiadomości dopiero po tygodniu od jego narodzin. 

Mały przystojniak

Wiele emocji wzbudza także wygląd dziecka Kate i Williama - on był uroczym małym chłopcem, ona śliczną dziewczyną.

Brytyjczycy nie chcą jednak, aby dziecko odziedziczyło uszy po tacie - śmieją się. Genetyk dr Anand Sagga przekonuje, że prawdopodobnie chłopiec będzie miał ciemne włosy i zielone oczy, będzie wysoki - po rodzicach. Dodaje, że jest 6 proc. szans, że będzie rudy - po stryjku Harrym. 

Księżna Kate urodziła!

Pokój małego księcia


Spekuluje się także na temat tego, w jakich warunkach będzie się wychowywał książęcy syn. Na pewno w pokoju przyszłego króla Wielkiej Brytanii znajdą się meble, które są niezbędne w wychowaniu małego dziecka, a więc fotel do karmienia, kołyska, łóżeczko oraz miejsce, w którym można przewinąć niemowlaka.

- Myślę, że Kate i William są normalną rodziną. Sądzę, że wolą rzeczy skromne, klasyczne i mało ekstrawaganckie - przekonuje Lucinda Crtoft, właścicielka sklepu Dragons of Walton Street, którego projektanci zaprojektowali pokój księcia Williama i Harry’ego, gdy byli dziećmi. Właścicielce zadano pytanie, czy też w tym przypadku sklep dostał zlecenie na zaprojektowanie pokoju dla dziecka Kate i Williama, jednak Lucinda Crtoft nie chciała na nie odpowiedzieć.

Jaką matką będzie księżna Kate?

W ocenie komentatorów pierwsze miesiące życia prawnuka Elżbiety II będą inne niż jego ojca, księcia Williama urodzonego w 1982 roku. Oczekuje się, że księżna Kate będzie w mniejszym stopniu polegała na zawodowych pielęgniarkach i dworskim personelu, za to bardziej na swojej matce Carole Middleton. 

Po narodzeniu dziecka wzrosną koszty utrzymania książęcej rodziny. Do tej pory nie było to zbyt drogie - Kate i William nie mieli służby ani stylistów. Nie korzystali też z pomocy przy przygotowaniu przemówień. Starali się być niezależni i samowystarczalni. Przez nadchodzące tygodnie księżna Kate nie będzie korzystać z pomocy niani - sama będzie wypełniać obowiązki mamy.  

"Royal Baby": Chłopiec pod specjalnym nadzorem

Brytyjczycy zaczęli także rozważać, w jaki sposób będzie chroniony przyszły następca tronu. 

Od momentu urodzin potomek Kate i Williama ma przydzielonego prywatnego ochroniarza z  królewskiej służby. Będzie on ochraniał dziecko z przez pierwsze lata życia. Niewykluczone, że z czasem liczba ochroniarzy zwiększy się.  

Pierwszy prawnuk panującego monarchy od 120 lat

PAP/Styl.pl

Reklama