Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Filmy naszego dzieciństwa, które warto obejrzeć z dzieckiem

Czy wiesz, że od premiery Toy Story minęło już prawie ćwierć wieku? Choć filmy, na których się wychowałeś mają już swoje lata, wiele z nich wciąż jest aktualnych. Które koniecznie powinieneś pokazać swojemu dziecku? Oto kilka propozycji!

Król lew

Zanim na ekrany kin trafi odnowiona wersja tego filmowego klasyka, pokaż swojemu dziecku wzruszającą historię młodego lwa, od którego zależy los całego królestwa. Zdziwisz się, gdy twoja pociecha w trudnych chwilach zacznie sama z siebie nucić "Hakuna matata".

Toy story

Reklama

Teraz czy dwadzieścia pięć lat temu - każdy maluch przynajmniej raz fantazjował o tym, że jego zabawki ożywają, gdy nikt nie patrzy. Ten film sprawia, że marzenia stają się rzeczywistością, a magia dzieciństwa zdaje się trwać wiecznie. Pokazuje też, jak wiele warta jest przyjaźń, nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Lessie, wróć!

Nie zawsze życie jest takie kolorowe. Film o przygodach  owczarka szkockiego uczy dzieciaki, że czasem przeciwności losu sprawiają, iż  muszą rozstać się z tym, co dla nich najważniejsze. Na szczęście w miłości nie ma przeszkody, której nie da się pokonać. Wzruszająca relacja małego chłopca z psem uczy najmłodszych empatii i pokazuje, jak wielka może być siła przyjaźni.

Uwolnić orkę

Mały rozrabiaka, który musi odpracować karę w miejscowym oceanarium. Początkowo niechętny do jakiejkolwiek współpracy, szybko nawiązuje przyjaźń z nietypowym mieszkańcem ośrodka. Potężna urodzona na wolności orka nie ma zamiaru stać się główną atrakcją oceanarium. Chłopiec szybko zrozumiał, że zwierzę powinno wrócić tam skąd przybyło. Produkcja robi wrażenie, a wartka akcja nie pozwala się nudzić. Film uczy najmłodszych szacunku do przyrody. Pokazuje także, że wolność to jedna z najważniejszych wartości w życiu.

Pan Samochodzik

To najstarsza z naszych filmowych propozycji, która udowadnia, że nie  tylko Amerykanie tworzyli świetne filmy dla dzieci. Polska kinematografia również może się pochwalić doskonałymi adaptacjami. Filmy o Panie Samochodziku, choć mają już ponad 50 lat,  to doskonały przykład historii, które przyciągną zarówno starszych jak i młodszych odbiorców. Tajemnicze zagadki, pościgi i niezwykłe opowieści - takie zestawienie nigdy się nie starzeje!

E.T.

Prawdziwy hit autorstwa Stevena Spielberga zdecydowanie powinien pojawić się na twojej liście. Urocza opowieść o przyjaźni chłopca z kosmitą, który próbuje skontaktować się ze swoją rodziną i wrócić do domu. Film niezmiennie bawi do łez i wzrusza zarówno dzieci jak i dorosłych, a sceny z rowerem na tle księżyca oraz lądowaniem UFO przeszły do historii kinematografii.

Piotruś Pan

Wiekowa animacja o chłopcu, który nigdy nie dorasta, niewielkiej wróżce z magicznym pyłkiem i złym Kapitanie Haku to kwintesencja starych bajek Disneya. Podróż do Nibylandii, krainy, w której dzieciństwo trwa wiecznie wyzwoli w tobie dobre wspomnienia. I pamiętaj: nigdy nie waż się mówić, że nie wierzysz we wróżki!


Akademia Pana Kleksa

Czy twoje dziecko  potrafi wyobrazić  sobie szkołę, w której nauka to czysta przyjemność? Dokładnie tak wyglądała nietypowa placówka Ambrożego Kleksa, którą pewnego dnia nawiedza Adaś Niezgódka. Pokaż swojej córce lub synowi miejsce, w  którym wyobraźnia ma kluczowe znaczenie!  Oglądając "Akademię Pana Kleksa", maluch przeżyje niezwykłe podróże, a śledząc  przygody głównego bohatera po seansie nie będzie obawiać się puszczenia  wodzy fantazji.

Niekończąca się opowieść

Bastian to chłopiec, którego dręczą starsi koledzy ze szkoły. Pewnego dnia, w czasie ucieczki przed prześladowcami, chroni się w niezwykłej księgarni. Na sklepowej półce odnajduje tajemniczą księgę, która przenosi go do świata fantazji. Czy Bastianowi uda się uratować baśniowe królestwo? "Niekończąca się opowieść" udowodni twojemu dziecku, że warto marzyć i pielęgnować wyobraźnię. Pokaże, jak ważna jest w życiu fantazja.

Powrót do przyszłości

Filmy z dzieciństwa to nie tylko bajki i niezwykłe stwory. Powrót do przyszłości to świetna okazja, by pokazać dzieciom, jak wyglądało życie jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Popuśćcie wodze fantazji i wspólnie z pociechą wyobraźcie sobie, jak będzie wyglądał świat za 20 czy 30 lat. Może w końcu doczekacie się deskolotek z prawdziwego zdarzenia?

Oglądanie filmów z okresu dzieciństwa w każdym wzbudza miłe wspomnienia. Jeśli masz w zanadrzu historie, którymi chciałbyś pochwalić się przed wszystkimi, weź udział w konkursie organizowanym przez Kinder Chocolate. Zwycięzca może liczyć na profesjonalną adaptację filmową wybranego wspomnienia z dzieciństwa, która pojawi się na wielkim ekranie w prawdziwym kinie. Taką produkcję z pewnością chciałbyś pokazać swoim pociechom!

Artykuł powstał we współpracy z marką Kinder Chocolate