Reklama

Olejowanie włosów

Po wakacjach włosy są przesuszone, zmęczone i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jak skutecznie im pomóc? Wypróbuj domowe zabiegi olejowania włosów! Indyjski rytuał pielęgnacyjny to sprawdzony sposób na lśniącą i zdrową fryzurę. Jak się do niego przygotować?

Olejowanie przyda się szczególnie włosom długim, które są siłą rzeczy starsze i bardziej "zużyte". Jednak zabiegi takie warto robić także przy krótszych fryzurach, żeby zachować ich zdrowy blask. Powinnaś je wykonywać zwłaszcza, jeśli planujesz zapuszczać włosy. Oleje zawierają cenne kwasy tłuszczowe i są źródłem witamin. Żeby jednak mogły zadziałać, trzeba wiedzieć, jak je stosować. Istnieje kilka metod olejowania. Zobacz, która sprawdzi się najlepiej na twoich włosach.

Przygotowanie

Ważny jest wybór kosmetyków, które pomogą oczyścić włosy. Jeśli zastosujesz szampon i odżywkę, które pozostawią na włóknach film, olej będzie miał ograniczoną możliwość działania. Możesz sięgnąć po specjalistyczny szampon oczyszczający lub produkt z SLS, który na co dzień może nieco wysuszać, ale faktycznie skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Jeśli twoje włosy nie mają tendencji do przetłuszczania się, umyj je na dzień przed planowanym zabiegiem olejowania. W jego dniu przygotuj miskę na olejek i foliowy czepek. Warto też mieć foliową pelerynkę, która zabezpieczy ubrania przed zabrudzeniem.

Reklama

Na sucho - Jak sama nazwa wskazuje, olej nakładamy tu na suche, najlepiej "wczorajsze" włosy. Do miseczki wlej lekko podgrzany olejek. Następnie małe jego ilości wlewaj na dłoń, rozcieraj między palcami i nakładaj, gładząc włosy od góry do dołu, pasmo po paśmie. Dzięki temu nie przedawkujesz olejku. Możesz go także nałożyć na skórę głowy i wykonać delikatny masaż okrężnymi ruchami. Potem ukryj włosy pod czepkiem. Jeśli dodatkowo owiniesz głowę ciepłym ręcznikiem, składniki olejku lepiej wnikną we włókna.

Na mokro - Przed nałożeniem oleju musisz umyć lub zmoczyć włosy. Następnie odsącz nadmiar wody ręcznikiem i zacznij dłońmi nakładać na włosy olej. Możesz też wlać go do butelki z atomizerem i obficie spryskać włosy. Zrób warkocz lub kok i ukryj włosy pod czepkiem. Przy tej metodzie także możesz nałożyć włosy na skórę głowy.

Na odżywkę - Według niektórych teorii nakładanie oleju na odżywkę ma sens, ponieważ jego cenne składniki łatwiej przenikną do włókien. Odżywkę możesz zaaplikować zarówno na mokre, jak i na suche włosy. Odczekaj około minuty i nałóż warstwę oleju. Tak jak w poprzednich metodach, po aplikacji ukryj włosy pod czepkiem.

Kiedy i jak usunąć olej z włosów? Żeby zabieg dał rezultat, olej musi pozostać na włosach co najmniej kilka godzin. Możesz też wykonać zabieg wieczorem i umyć włosy dopiero rano. Najlepiej zacząć od nałożenia na włosy maski lub odżywki. Składniki kosmetyku i oleju emulgują, czyli łączą się, co ułatwia oczyszczenie włosów. Następnie użyj szamponu, który stosujesz na co dzień. Umyj włosy dwukrotnie. Jeśli sięgasz po suszarkę, ustaw chłodny strumień.

Dla kogo? Dla każdego! Olejowanie to zabieg regenerujący i wzmacniający włosy - suche i przetłuszczające się.

Nie popełnij błędu

Aplikacja na brudne włosy: Znajdujące się na powierzchni włosów resztki kosmetyków mogą być dla oleju barierą nie do przejścia. Z kolei łój na skórze głowy sprzyja niedotlenieniu, które może prowadzić do wypadania włosów. Warstwa oleju to dodatkowy czynnik zatykający.

Nie przesadź z ilością aplikowanego oleju: Nie da się jednoznacznie określić, ile oleju należy użyć do zabiegu. Lepiej jednak stosować mniejsze ilości częściej, niż rzadziej zbyt obfite. Jeśli masz problem ze zmyciem oleju, następnym razem użyj go zdecydowanie mniej. Efekt będzie lepszy!

Dobierz typ oleju do typu włosów: Nieodpowiedni produkt zamiast sprawić, że włosy będą piękne i lśniące, może nadmiernie je obciążyć lub nie poradzić sobie z bardzo głębokimi uszkodzeniami. Jeśli po kilku zabiegach nie widzisz różnicy, postaw na inny olej. Obok podpowiadamy, jaki wybrać.

Bądź cierpliwa i systematyczna! Chociaż już po pierwszym zabiegu olejowania można zobaczyć efekt, czasem trzeba poczekać na niego zdecydowanie dłużej. Jednorazowy zabieg oczywiście przyniesie korzyści, ale na pewno nie tak spektakularne, jak regularne stosowanie oleju.

SHOW 18/2017

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy