Reklama

Reklama

Kolor pełen blasku

Fryzury wszech czasów

Nosiły je kobiety, które stały się ikonami stylu. Wybór jednej z klasycznych stylizacji jest zawsze strzałem w dziesiątkę. Podpowiadamy, jakiemu typowi urody najlepiej służą uczesania najpiękniejszych gwiazd.

Lata 40.: Miękkie fale złagodzą rysy twarzy

Zacznij od zrobienia głębokiego przedziałka i spryskania suchych kosmyków sprejem termoochronnym. Przygotuj lokówkę o dużej średnicy oraz wsuwki lub wałki.

Reklama

Nawijaj pasma naprzemiennie: raz podwijając pod spód, raz na zewnątrz. Za każdym razem po odwinięciu pukla zakręć go na palcach i podepnij wsuwką u nasady lub nawiń na wałek. Gorące włosy szybko się rozprostują, a stygnąc w zawiniętej formie zachowają kształt.

Kiedy będziesz pewna, że wszystkie ostygły, rozwiń loki, spryskaj fryzurę lakierem i delikatnie przeczesz szczotką z włosia. Na koniec możesz użyć nabłyszczacza.

Lata 60.: Krótkie, zaczesane na bok, dobre na wysokie czoło

Prosta i efektowna fryzura. Zrób przedziałek z boku, spryskaj grzebień lub szczotkę lakierem i zaczesz włosy gładko na boki. Grzywkę skieruj ukośnie na czoło, aby lekko je przykryć - to ładnie wyrównuje proporcje twarzy. Jeśli chcesz, aby uczesanie było bardziej puszyste, w wilgotne kosmyki wgnieć piankę i wysusz je na okrągłej szczotce lub lokówko-suszarce. W zależności od długości pasm, możesz założyć je za ucho lub podpiąć wsuwkami.

Na wieczorne wyjście ozdób je biżuteryjną spinką.

Lata 60.: Delikatne loki wysubtelnią kwadratową twarz

Płaskie fryzury przy mocnych rysach i wyraźnie zarysowanej linii żuchwy mogą prezentować się mało kobieco. Sposobem na złagodzenie wyglądu jest odbicie włosów od nasady i zakręcenie nieregularnych loków.

Kiedy pasma są lekko wilgotne, nałóż na nie piankę dodającą objętości i zacznij suszyć, nawijając na szeroką okrągłą szczotkę (lub użyj lokówko-suszarki). Pukiel nad czołem możesz zawinąć do tyłu lub na bok. Spryskaj całość lakierem i przeczesz szczotką.

Lata 70.: Wywinięte końce przydaja objętości cienkim końcom

Sprytny sposób na imponującą fryzurę. Ważne jest tu także cięcie: żeby zachwycać burzą włosów, muszą być wycieniowane. Zacznij od zrobienia przedziałka na środku głowy. Na lokówkę nawiń najpierw kosmyki najbliżej twarzy - pamiętaj, by robić to na zewnątrz. Następnie sięgnij po pasma zza ucha, ważne, aby łapać je od spodu!

To i kolejne zakręcaj w pionie ku tyłowi. Nie nawijaj pukla na całej długości, wystarczy to zrobić do wysokości linii żuchwy.

Lata 50.: Lekki chaos dodaje młodzieńczego wigoru

Przypadkowość jest bardzo pożądana. Duża objętość i chaos na głowie kojarzą się z energią i witalnością. Nie musisz wyznaczać wyraźnego przedziałka.

Wilgotne włosy spryskaj np. solą morską i susz z głową pochyloną do przodu. Możesz też użyć suszarki z dyfuzorem lub nawijać pasma na szczotkę i kierować je w różnych kierunkach. Pochyl się do przodu, kosmyki spryskaj lakierem i energicznie podnieś głowę - gotowe!

SHOW 4/2017

Show

Reklama