Reklama

Reklama

Kolor pełen blasku

5 powodów, dla których najlepiej farbować włosy u fryzjera

Część kobiet nie wyobraża sobie życia bez farbowania włosów. Dla wielu z nich to jedyny sposób, by niewielkim kosztem zrobić coś spektakularnego ze swoim wyglądem. Dlaczego nie warto robić tego samemu?

Unikniesz przykrych niespodzianek

Wiele pań, chcąc oszczędzić czas i pieniądze postanawia samodzielnie zabrać się za farbowanie włosów. Zachęcone reklamami i łatwo dostępnymi w drogeriach preparatami próbują swoich sił w domowym zaciszu. Niestety, efekt takiego eksperymentu może okazać się niezadowalający.

Reklama

Farby w salonie fryzjerskim bardzo często różnią się składem od tych, które można kupić w sklepach. Dlatego efekt farbowania po wizycie w salonie fryzjerskim zwykle znacznie różni się od tego, który osiągniesz próbując koloryzacji na własną rękę.

Ponadto specjalista pomoże wybrać odpowiedni rodzaj farby do urody i obecnego koloru włosów. To bardzo istotny element, często pomijany przez klientki.

- Fryzjer doskonale wie, co zmieszać ze sobą, jakie kolory połączyć oraz na jak długo zaaplikować produkt, by uzyskać pożądany odcień. Podczas koloryzacji należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor farby, którą wyciśniemy z tubki, ale także odcień naszych włosów i to, co pojawi się w trakcie farbowania w postaci ukrytego pigmentu. Dopiero kombinacja tego wszystkiego daje nam ostateczny efekt. - mówi Katarzyna Moskwa, Instruktor Fryzjerstwa ze Studia Wella Professionals.

Inny kolor to niewielki problem, gdy efekt będzie się różnił od tego wymarzonego o kilka odcieni. Gorzej, gdy zamiast kasztanowego brązu otrzymasz wyblakłą zieleń. Wybierając się do fryzjera możesz mieć pewność, że rezultat będzie zadowalający.

Długotrwały efekt

Kobietom, które farbują swoje włosy bardzo często zależy na tym, by efekt utrzymywał się jak najdłużej. Chyba każda z nas chciałaby utrzymać wymarzony kolor, który nie blaknąłby po każdym myciu włosów.

Farbując w domu nie zawsze mamy taką możliwość. Bardzo często zakupione w drogerii kosmetyki do koloryzacji utrzymują jedynie krótkotrwały efekt. Jest to szczególnie widoczne w przypadku jasnych barw, które zwykle są dużo mniej trwałe. Oddając swoje włosy w ręce specjalisty można uniknąć zmywania się koloru.

Precyzja

To chyba najbardziej istotny argument przeciwko amatorskim, domowym koloryzacjom. Bardzo ciężko jest samodzielnie rozprowadzić farbę równomiernie, po całych włosach. W efekcie rezultat końcowy może być dużo mniej spektakularny, niż byś chciała.

Fryzjerzy dzięki długoletniemu doświadczeniu wiedzą, w jaki sposób nałożyć farbę tak, by uniknąć efektu kilkunastu odcieni na głowie.

Prawidłowa pielęgnacja

Włosy farbowane potrzebują specjalnej pielęgnacji. Koloryzacja, jak każdy inny zabieg, ma duży wpływ na ich kondycję. Kierując się własnym instynktem i radami koleżanek nie zawsze wybierzesz kosmetyki, które będą dobre dla twoich włosów.

Decydując się na koloryzację w profesjonalnym salonie fryzjerskim możesz liczyć na konkretne porady specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak zadbać o kondycję twojej fryzury po farbowaniu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że farby drogeryjne posiadają wodę utlenioną o wysokim stężeniu, przez co, choć działają szybciej, dużo bardziej wyniszczają włosy.

Czas na relaks

Ostatnim, ale nie mniej ważnym argumentem za farbowaniem włosów u fryzjera jest twój czas. Choć domowa koloryzacja jest zazwyczaj szybsza od wizyty w salonie, nie zawsze wychodzi to z korzyścią dla ciebie.

Farbując włosy w domu musisz sama pilnować czasu, w którym powinnaś zmyć preparat z głowy. Gdy przeoczysz ten moment, możesz skończyć z kolorem diametralnie różniącym się od tego, co chciałaś osiągnąć. Wybierając się do salonu, możesz całkowicie się zrelaksować i skorzystać z czasu tylko dla siebie. Taka chwila odpoczynku jest tego warta.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama