Reklama

Reklama

Jazda ze Stylem

Modna i... bezpieczna

Kobieta za kierownicą patrzy w lusterko jedynie po to, by sprawdzić stan makijażu, a kolor auta jest dla niej najważniejszym aspektem branym pod uwagę przy zakupie samochodu... Bzdura! Kobiety wbrew powszechnej, krzywdzącej opinii prowadzą bezpiecznie i sprawnie, a przy okazji znacznie lepiej niż panowie dbają o samochód.


Reklama

Najważniejsze, zdaniem kobiet, w doborze auta jest bezpieczeństwo i wygoda. Bardziej niż moc silnika i kolor karoserii cenimy mądre i praktyczne rozwiązania, m.in.: czujniki pomagające w parkowaniu, wycieraczki samodzielnie reagujące na deszcz czy sprytny system spalania paliwa, który sam dostosowuje się do naszego rytmu jazdy.

Lubimy wszelkie schowki i dodatki, które ułatwią przewóz przedmiotów. Czemu jednak jeszcze bardziej nie ułatwić sobie prowadzenia auta? Oto kilka stylowych gadżetów dla ciebie i twojego samochodu, które są absolutnym must have każdej zmotoryzowanej kobiety.

Okulary słoneczne

Bez nich za kółkiem ani rusz. I nie ważne, czy preferujesz te policyjne, w cienkich, metalowych oprawkach, jakie Tom Cruise nosił w "Top Gun", czy bardziej romantyczne, przywodzące na myśl włoskie festiwale filmowe lat 60., okrągłe okulary na pół twarzy w grubych, plastikowych oprawkach. Zawsze pamiętaj, że okulary bez odpowiedniego filtra UV szkodzą bardziej niż ich brak. Zadbaj więc o to, aby za kierownicą nosić dobrej jakości okulary, które nie tylko zabezpieczą twój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także zwiększą komfort jazdy eliminując odbijające się światło.

Najlepiej zainwestować w okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne, które eliminują wszystkie odblaski i szkodliwe promieniowania. Pamiętaj, aby okulary nosić także zimą -  biel śniegu leżącego na poboczu odbija promienie słoneczne, kierując je wprost do oczu kierowcy.

Rękawiczki samochodowe

Skórzane rękawiczki bez palców, zapinane na nadgarstku, czyli tzw.  "samochodówki" poprawiają bezpieczeństwo jazdy zapewniając pewne trzymanie kierownicy, sprawiając, że ręka nie ślizga się po niej. W zimie chronią przed chłodną kierownicą i gałką sprzęgła. Dłoń w takiej rękawiczce, która ma dużo wycięć, może natomiast swobodnie oddychać. Dodamy jeszcze, że "samochodówki" pasują do każdego stroju, a w komplecie z eleganckimi okularami i ładną apaszką dają prawdziwie stylowy efekt.

Siatki i organizery

Wnętrze twojego bagażnika i wszystkie schowki przy siedzeniu kierowcy przypominają ci damską torebkę, tzn. - jest w nich wszystko od szminki, przez centymetr, aspirynę, stertę notatek, ciuchy na trening i zapas chusteczek higienicznych na dwa miesiące, ale i tak nic nie możesz znaleźć? Przydatnymi gadżetami będą sakwy i siatki pomagające utrzymać w porządku drobne przedmioty, zarówno we wnętrzu samochodu, jak i w samym bagażniku. Można je umocować za siedzeniem tylnym, na boku lub na podłodze bagażnika.

Siatki - zrobione całkowicie z gum, są rozciągliwe i elastyczne, w razie potrzeby pomieszczą wiele, gdy nic w nich nie będzie - nie zajmą wcale miejsca.

Szuflady na buty

Doskonale rozumiemy, że kobieta w samochodzie potrzebuje drugich butów na zmianę. I odpowiadając na męskie uszczypliwości - dodamy, że nie jest to nasza fanaberia, ale dbanie o wygodę i pewność jazdy. Wiadomo - w szpilkach jeździć nie powinnyśmy (poza tym drogie panie, praca na sprzęgle i gazie bardzo niszczy tył obcasów), a w spłaszczonych baletkach raczej nie polecamy pokazywać się w biurze. Druga (albo trzecia i czwarta) para butów jest więc w samochodzie niezbędna!

Aby jednak nasze ulubione szpilki nie leżały rzucone pod kierownicą, warto pomyśleć o miejscu dla nich. Naszym faworytem wśród dodatków samochodowych są szuflady na buty, montowane jako "drugie dno" bagażnika. Nie jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich modeli, ale sprawdź koniecznie czy akurat w twoim samochodzie producent przewidział taki schowek. Będziesz nim zachwycona (to trochę jak wozić ze sobą dobrze zakamuflowaną szafę!).

Dywanik bagażnikowy

Antypoślizgowa mata dopasowana specjalnie do twojego modelu samochodu to sprytne zabezpieczenie przed bezwładnym przesuwaniem się drobnych przedmiotów po wnętrzu bagażnika. Poza tym w razie rozlania się jakiegoś płynu, umożliwia też szybkie i proste wysuszenie jego wnętrza. Dywanik możesz w każdej chwili wyjąć z bagażnika i uprać. Zabezpiecza on tym samym przed zabrudzeniami zamontowaną na stałe wyściółkę bagażnika. Dzięki niemu będziesz perfekcyjną gospodynią swojego pięknego samochodu!

Dowiedz się więcej.

Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: okulary do jazdy | stylowa za kółkiem