Reklama

Reklama

Agata Herbut o pielęgnacji włosów

Zapytaliśmy Agatę Herbut - autorkę bloga agatamanosa.blogspot.com o to, jak dba o swoje farbowane włosy, czego by im nigdy nie zrobiła oraz jak wybrać dobrego fryzjera. Zobaczcie, co odpowiedziała.

Jak regenerujesz włosy po zimie?

Reklama

Intensywnie! Po ścięciu włosów (skróciłam je o ponad 30 cm!) okazało się, że to, co sprawia im największą przyjemność to puszenie się. Oprócz tego po zimie są przesuszone i bardzo mało podatne na stylizację. Sięgam po odżywki, maski, mgiełki do włosów, czasem olejki.  Raz w tygodniu stosuję szampon oczyszczający skórę głowy. Myślę, że dzięki odrobinę bardziej rozbudowanej pielęgnacji niż do tej pory - jestem w stanie je ujarzmić. 

Wiosenna pielęgnacja włosów nie możesz obyć się bez...?

Dobrze oczyszczającego szamponu i specyfiku wygładzającego.  Po ten pierwszy sięgam rzadziej, ale konsekwentnie, po drugi natomiast prawie po każdym myciu włosów. Przy obecnej długości włosów jest jedynym ratunkiem, abym uniknęła fryzury a’a Wilie Wonka (Charlie i Fabryka Czekolady).

Dziewczyny oszalały na punkcie olejków do włosów. Polecasz te metodę?

Tak, zdecydowanie! Ja używam olejków tylko na końcówki i w tej roli sprawdzają się świetnie: wygładzają, odżywiają, nawilżają i pomagają uporać się ze splątanymi kosmykami.

Wiemy, że testowałaś linię J’aime My...  REVELATEUR DE COULEUR od Francka Provost, co o niej myślisz?

Zgadza się, używałam i bardzo dobrze wspominam.  Najlepiej jest oczywiście zdecydować się na całą linię i pielęgnować włosy produktami uzupełniającymi jak na przykład maska czy odżywka. Linia REVELATEUR DE COULEUR   jest linią przeznaczoną do włosów farbowanych. W czasie jej stosowania zauważyłam, że pozwala dłużej cieszyć się kolorem,  pogłębić jego odcień.

Dodatkowo możesz liczyć na piękny blask i świeżość. Według mnie - zdecydowanie dobra linia!

Co sprawia Ci największe kłopoty w pielęgnacji włosów farbowanych?

Wypłukiwanie się koloru - zdaję sobie sprawę, że na to składa się wiele czynników jak na przykład jakość farby do włosów, umiejętność jej nakładania, precyzja fryzjera oraz a może przede wszystkim struktura włosa. Niemniej jednak myślę, że to właśnie jest jeden z  problemów przy włosach farbowanych. Często zdarza się, że niektóre szampony są tak agresywne, że powodują szybsze matowienie koloru czy jego wypłukiwanie się. Stworzenie szamponów i odżywek podtrzymujących kolor to genialny pomysł i wiem, że wiele dziewczyn z niego korzysta.

Kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów, które zawsze masz pod ręką?

Produkt wygładzający do włosów. Jeśli chcę, aby moje włosy dobrze wyglądały i nie puszyły się to jest to dla nich jedyna szansa. Działa natychmiastowo, a ja nie tracę czasu na skomplikowaną i wyszukaną stylizację.

Czego nigdy nie zrobiłabyś swoim włosom?

Myślę, że nie rozjaśniłabym ich. Kiedyś miałam plan, aby zmienić kolor na szary/siwy, ale po rozmowach z kilkoma fryzjerami/stylistami uznałam, że to zbyt duże obciążenie, a jednocześnie obowiązek. Jeśli chodzi o mój kolor włosów - jestem nudna i chyba skazana na wieczny czekoladowy brąz. 

Jaki powinien być dobry fryzjer?

Na to pytanie mogłabym odpowiadać przez bardzo, bardzo długi czas. Po wielu doświadczeniach, niestety w większości złych wydaje mi się, że najważniejsze jest, aby słuchał/a. I nie mam na myśli opowieści o rodzinie czy znajomych, ale dobry fryzjer powinien wysłuchać Twoich potrzeb. Moja największa zmora? Moja grzywka. Od lat prosta, od lat krótka, od lat źle strzyżona. Wielu fryzjerów próbuje namówić mnie, aby ją zaokrąglić, a gdy się nie zgadzam - okazuje się, że właśnie taką mi zrobili bo uważali, że będę w niej dobrze wyglądała. Nie będę, naprawdę.

Niestety fryzjerzy/styliści mają nad nami niejako władzę, a już na pewno nad naszym samopoczuciem więc naprawdę warto poszukać kogoś dla kogo to, co robi jest pasją i całym życiem.

Czytaj więcej na blogu

materiały promocyjne

Reklama