Reklama

Reklama

Stadion Blondynek

Euro naj

Piłkarze warci oszałamiające kwoty i drużyny marzeń każdego trenera. Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie zgromadzi wszystkich najlepszych i najdroższych w europejskiej piłce nożnej. Warto wiedzieć, kto tu tak naprawdę rządzi.

Najdroższy przystojniak

Napastnik reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo jest trzykrotnie "naj". Najdroższym, najprzystojniejszym i najbardziej utytułowanym graczem turnieju. Jego wartość rynkowa (93 miliony euro!) jest większa od całej reprezentacji Polski. Wyobraźmy sobie, że za sumę jego transferu do Realu Madryt można by wybudować ponad 25 proc. Stadionu Narodowego w Warszawie. CR7, jak jest zwany, zarabia 87 zł na... minutę.

Miliony gwiazd

Najdroższą reprezentacją, skupiającą największą ilość piłkarskich gwiazd jest drużyna mistrzów świata i Europy - Hiszpanii (łączna wartość zawodników to aż 605 milionów euro!). Najtańszą, i to nie tylko ze względu na kryzys ekonomiczny, jest reprezentacja Grecji - warta 74,1 miliona euro. Polska kadra zajmuje w tej klasyfikacji 11. miejsce.

Wielcy nieobecni

Jak zawsze przed wielką imprezą zdarzają się kontuzje. Tym razem na naszych stadionach nie zobaczymy hiszpańskiej gwiazdy - Carlesa Puyola czy Francuza Erica Abidala. U biało-czerwonych po kontuzji Fabiańskiego bramkarzem rezerwowym zamiast doświadczonego Boruca będzie Grzegorz Sandomierski.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | Piłkarze