Reklama

Reklama

Honda Civic – stylowa i praktyczna

W gąszczu nowych modeli samochodów, trudno nie odnieść wrażenia, że wszystkie kolejne stają się coraz bardziej podobne do siebie. Czy są w ogóle jeszcze na rynku auta dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu?

Na szczęście, pojawiają się nowości, które pozwalają wyrazić siebie. Wystarczy spojrzeć na nową Hondę Civic, którą miałyśmy okazję przetestować. Nie tylko nie przypomina poprzednika, ale także żadnego innego samochodu, jaki możemy spotkać na drodze. Najnowsza Honda zwraca uwagę już samym wyrazistym przodem z lakierowanymi na czarno wstawkami, które świetnie kontrastują z żywą czerwienią pozostałej części samochodu. No i to drapieżne spojrzenie diodowych reflektorów! Nic dziwnego, że co chwilę ktoś oglądał się za nami na ulicy.

Reklama

Powodów, dla których Honda Civic wpada w oko jest o wiele więcej. Dynamicznie poprowadzona linia dachu sugeruje sportowy charakter, podobnie jak niepowtarzalne tylne światła, przechodzące płynnie w jeden z dwóch (!) spojlerów.

Nie dajcie się jednak zwieść myśli, że to samochód tylko dla fanek szybkiej jazdy - pod tymi dynamicznymi liniami kryje się praktyczny, pięciodrzwiowy hatchback. Miejsca w środku jest pod dostatkiem w obu rzędach siedzeń, a bagażnik jest po prostu wielki. Do tego oferuje przepastny schowek pod podłogą. To bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie porządku i zmieszczenie wszystkich potrzebnych przedmiotów.


Na desce rozdzielczej panuje porządek. Wskaźniki są czytelne i bez zbędnych "udziwnień", choć Honda zrezygnowała już z analogowych "zegarów" na rzecz cyfrowego wyświetlacza. Po środku deski umieszczono dotykowy ekran systemu multimedialnego, na którym znajdziemy informacje o prędkości jazdy i o obrotach silnika. Wszystko jest bardzo czytelne i  logicznie rozplanowane, a znalezienie interesującego nas przełącznika lub potrzebnej opcji nie stanowi problemu. Ilość przycisków ograniczono do minimum, a system multimedialny obsługuje się równie łatwo, jak tablet (zresztą działa on na systemie Android, który dobrze znamy choćby ze smartfonów).

A jak jeździ nowa Honda Civic? Tu ponownie nie musicie martwić się, że sportowa prezencja wpłynęła na jego praktyczny charakter. Japońscy inżynierowie zadbali, by auto wyjątkowo dobrze radziło sobie na nierównościach drogi, zapewniając przy tym bardzo wysoki komfort jazdy. Precyzyjny układ kierowniczy pracuje niezwykle lekko, dzięki czemu manewrowanie na parkingu nie przysparza problemów. Dodatkowym ułatwieniem przy parkowaniu jest kamera cofania.

Wybierając nową Hondę Civic, nie musimy obawiać się wysokich rachunków za paliwo. Fakt, pod maską Hondy Civic pracuje turbodoładowany silnik benzynowy, ale ma on niewielką pojemność i moc 129 KM. W zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy na co dzień, a producent obiecuje, że spala on niewiele ponad 6 l/100 km paliwa w ruchu miejskim.

Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o bardzo ważnym wyróżniku Hondy Civic, jakim jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Jak na nowoczesny samochód przystało, japoński kompakt ostrzeże nas, jeśli zagapimy się i zjedziemy ze swojego pasa, a nawet samodzielnie skręci kierownicą, aby temu zapobiec! Auto stale monitoruje drogę przed nami, wykrywając ryzyko kolizji i samodzielnie hamuje, jeśli nie zareagujemy na ostrzeżenie! Co więcej, wykrywa nie tylko inne pojazdy, ale i pieszych, co bardzo przydaje się w mieście, w którym nietrudno o niespodziewaną sytuację na drodze. Civic informuje nas również o aktualnym ograniczeniu prędkości (specjalna kamera skanuje mijane znaki), a także potrafi sam podążać za autem przed nami (nie musimy korzystać z gazu, ani hamulca). A wiecie co jest w tym najlepsze? Wszystkie te elementy otrzymujemy seryjnie w każdej wersji!

Nowa Honda Civic to trochę taki samochód "3w1". Wygląda i jeździ, jak auto sportowe, jest praktyczna i wygodna jak auto rodzinne, a do tego, dzięki nowoczesnej elektronice, na każdym kroku czuwa nad nami i potrafi ostrzec nas o niebezpieczeństwie. Ten japoński pojazd przemawia zarówno do serca, jak i do rozumu.

Aha, i jeszcze jedno - świetnie prezentuje się nie tylko w czerwonym kolorze.

Styl.pl

Reklama