Reklama

Reklama

Wodne szaleństwo. Oto największa fontanna na świecie

1260 metrów kwadratowych, 105 metrów wysokości i 3 tysiące kolorowych świateł– tak prezentuje się fontanna, która już wkrótce zacznie działać w Dubaju. Jej twórcy zapewniają, że będzie to największa tego rodzaju konstrukcja na świecie.

Po co pobijać jeden rekord, jeśli można pobić dwa? Dubaj, który przez ostatnia dekadę z dumą mówił o ulokowanej w pobliżu Dubai Mall fontannie "największa na świecie", teraz z niecierpliwością czeka na uruchomienie kolejnego giganta. Jeszcze większego niż poprzedni. Tym razem będzie to  Palm Fountain, znajdująca się na Palma Jumeirah - jednej z trzech sztucznie usypanych wysp u wybrzeża Dubaju.

Reklama

Choć już same rozmiary fontanny robią wrażenie, jej twórcy zaplanowali dodatkowe atrakcje, w postaci świetlno - muzycznych spektakli w dwudziestu różnych wariantach. Pokazy mają odbywać się codziennie, od godz. 19 do północy.

"Palm Fountain to kolejny obiekt, która znajdzie się na długiej liście wartych uwagi atrakcji, przyciągających turystów z całego świata " - mówi Ahmed Al Khaja z tamtejszego departamentu turystyki. "Fontanna ugruntuje też pozycję miasta, jako miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić i w którym można doświadczyć niepowtarzalnych widoków i dźwięków".

Twórcy fontanny zapewniają, że zgłoszą swoje dzieło do Księgi Rekordów Guinessa. Poza wspomnianym już obiektem w okolicy Dubai Mall, na liście największych wodnych atrakcji znajdują się również: Fontanna Króla Fahda (Jeddah Fountain) w  mieście  Dżudda w Arabii Saudyjskiej, World Cup Fountain na rzece Han-gang w Seulu, w Korei Południowej oraz Gateway Geyser nad rzeką Missisipi w St. Louis w amerykańskim Missouri.

Otwarcie nowej fontanny w Dubaju zaplanowano na 22 października. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje