Reklama

Reklama

Wakacje 2016, czyli jak będą wypoczywać Polacy w tym sezonie?

Już za chwilę rozpocznie się boom wakacyjnych wyjazdów. Według danych internetowego serwisu Casamundo, najchętniej wybieranym zagranicznym kierunkiem na urlop w tym sezonie jest Chorwacja. Średni pobyt będzie o jeden dzień dłuższy niż w zeszłym roku.

Wypoczywamy coraz dłużej 

Reklama

Według danych zgromadzonych dotychczas przez serwis Casamundo, w tym sezonie Polacy decydują się na dłuższe wyjazdy w porównaniu do zeszłego roku. Średni okres, na jaki wynajmowany jest apartament lub dom wakacyjny na lato 2016 wynosi 9 dni. Turyści decydują się na dłuższy urlop i zamiast tygodniowego wypoczynku, chętnie wybierają się na dwutygodniowy wyjazd. Dłuższy urlop wiąże się również z większymi wydatkami, dlatego zwiększa się kwota przeznaczona na wakacyjne zakwaterowanie.   

Królowa jest tylko jedna 

Najbardziej popularnym krajem na zagraniczne wyprawy jest niezmiennie Chorwacja. Zarówno w obecnym, jak i poprzednim sezonie, na wyjazd do tego słonecznego, bałkańskiego kraju decyduje się 2/3 spośród wszystkich urlopowiczów. W latach 2015-2016 drugie i trzecie miejsce najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów okupowały odpowiednio Włochy i Węgry. Wzrost popularności zanotowała Hiszpania, która w 2016 roku na czwartym miejscu w zestawieniu zastąpiła Francję. Jeżeli przyjrzymy się najchętniej wybieranym regionom Europy, to tutaj także niepodzielnie króluje Chorwacja. Cztery najpopularniejsze regiony należą właśnie do kraju nad Adriatykiem. Polacy szczególnie upodobali sobie region Dalmacji. To tam najwięcej spośród naszych rodaków planuje spędzić swój wakacyjny wypoczynek. Na kolejnym miejscu w zestawieniu plasuje się Istria, a zaraz za nią Zatoka Kvarnerska.   

Dom czy apartament? 

Przed takim dylematem stają Polacy, którzy planują urlop. Według danych Casamundo, 60 proc. polskich klientów serwisu wybiera wakacyjny apartament. Niemniej jednak, popularność domów wakacyjnych nieznacznie wzrosła w porównaniu do 2015 roku. W tym sezonie, najchętniej wyszukiwane obiekty, to apartamenty z tarasem, telewizorem, dostępem do internetu oraz basenem. - Znaczna liczba wakacyjnych obiektów wyposażonych jest w basen, gdzie turyści mogą się relaksować i przyjemnie spędzać czas. Jest to ważny aspekt dla podróżujących z wielu krajów. Ponadto urlopowicze z Polski cenią sobie, jeżeli w obiekcie znajduje się telewizor, duże znaczenie ma również taras, który nieodłącznie kojarzy się z letnimi wieczorami. W bieżącym roku przy dokonywaniu rezerwacji, często zaznaczanym kryterium wyszukiwania jest zakwaterowanie z dostępem do internetu. Szybkie tempo życia i dostępność urządzeń sprawia, że turyści chcą być online także podczas urlopu. Spędzając urlop w jednym z krajów śródziemnomorskich popularnością cieszą się apartamenty wyposażone w klimatyzację - komentuje Thorsten Kerwin, dyrektor generalny serwisu Casamundo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje