Reklama

Reklama

Tyrol zaprasza!

Na tyrolskich lodowcach narciarze i snowboardziści świętują początek zimowego sezonu już jesienią. Zaraz po nich startują pierwsze z niżej położonych ośrodków sportów zimowych. A kogo tam nie będzie, tego pewnie spotkamy na festiwalach skiturowych i inauguracjach sezonu biegowego. Oto pięć propozycji na udany początek zimy.

1. Inauguracje sezonu na lodowcach

Tu gdzie zima rządzi przez cały rok, również narciarze i snowboardziści długo nie odpoczywają. Na lodowcu Hintertux ruch narciarski nie ustaje przez 365 dni w roku. Mimo to początek nowego sezonu rozpoczął się wraz z Pow(d)er Weekend, który w tym roku odbył się w terminie od 10 do 12 października. W ten sam weekend sygnał startu dla miłośników białego szaleństwa padnie także na lodowcu Kaunertal - "Kauntertal Opening“ to gratka szczególnie dla snowboardzistów i freeskierów, którzy ściągają tutaj na testy sprzętu, konkursy w snowparku i koncerty. Ruch na terenach narciarskich rozpoczął się także na lodowcu Pitztal (20 września 2014), Stubai (11-12 października 2014) i w dolinie Ötztal (11-12 października 2014).

Reklama

Uwaga miłośnicy gór: Festiwal Skiturowy we wschodnim Tyrolu

Zima we wschodnim Tyrolu zaczyna się pod znakiem skialpinizmu. Na drugi Festiwal Skiturowy, który odbędzie się w dniach od 5 do 8 grudnia 2014 w Lienz, przybędą starzy i nowi przyjaciele skitouringu. Na ekspozycji w Dolomitenhalle będzie można zapoznać się z nowymi trendami w dziedzinie sprzętu i wyposażenia. Warsztaty i specjalistyczne wykłady będą okazją dla wymiany doświadczeń i rozmów w fachowym żargonie. Przewodnicy górscy przedstawią klasyczne cele wędrówek i miejsca znane dotychczas tylko wtajemniczonym. Oczywiście oprócz treningu na sucho będą też zajęcia praktyczne - wyprawy skiturowe z przewodnikiem to stały punkt programu festiwalu. Zawodnicy, którzy staną na starcie wyścigu "H 2000 - Skitourenlauf", zaprezentują owoce swych letnich treningów.

2.  Na narty w tanecznym rytmie

Koncerty na żywo i występy didżejów rozpoczną sezon zimowy w okolicach Schatzbergu. 12 grudnia 2014 uroczystego otwarcia sezonu w Inneralpbach dokonają muzycy "Torpedos NG“ , natomiast w Auffach w Wildschönau, a więc trochę dalej w kierunku wschodnim, do tańca zaproszą didżeje. Oprócz tego w ośrodkach testowych będzie można wypróbować nowe modele nart i uczcić początek zimy przy muzyce na żywo w Alpbach albo Auffach. Bezpłatne autobusy zapewnią bezpieczne kursowanie między miejscem zabawy a miejscem zamieszkania.

3. Pierwsze rundki na trasach biegowych

Rozległe przestrzenie Leutasch w regionie Seefeld to idealne miejsce dla wszystkich miłośników narciarstwa biegowego. Od 12 do 14 grudnia 2014, podczas wielkiego weekendu inauguracyjnego zorganizowanego przez sklep sportowy Sporthaus Wedl, początkujący i zaawansowani biegacze odbędą swe pierwsze przebieżki w sezonie 2014/2015. Będzie można także wziąć udział w kursach techniki biegowej, w ramach których doświadczeni w PŚ instruktorzy pokażą - między innymi za pomocą analizy video- jak biegać w sposób możliwie ekonomiczny. Oprócz tego będzie można przetestować nowe specjalistyczne modele nart biegowych i w ramach specjalnych kursów dowiedzieć się, jak właściwie przygotować je do jazdy.

4. Freestyle i power pop w Nauders

Na powitanie sezonu białego szaleństwa, 14 grudnia 2014 publiczność przy górnej stacji Bergkastel w Nauders rozgrzeje austriacki zespół "Zweitfrau“, a zaraz po nim wystąpi niemieckie trio "Cascada“. Power pop w wykonaniu liderki zespołu Natalie Horler i dwóch didżejów jest znany ze swej porywającej siły - fani pod sceną nie opuszczają rąk niemal przez cały koncert. Od strony sportowej imprezę uzupełni spektakularny pokaz artystyczny. Dla posiadaczy ważnych karnetów narciarskich wstęp na inauguracyjną imprezę jest wolny.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje