Reklama

Reklama

Tybet. Miejsce duchowej odnowy i spokoju

Pielgrzymi podążają też do świątyni Jokhang w południowej części starego miasta. To najstarsza buddyjska świątynia w regionie. Sporo pątników zmierza kilkadziesiąt kilometrów za Lhasę, do klasztoru Ganden. Tutejsza szkoła jest uznawana za najbardziej intelektualną w buddyzmie tybetańskim. Jej przedstawicielem jest obecny XIV Dalajlama. 

Reklama

Duchowy przywódca Tybetańczyków, laureat Pokojowej Nagrody Nobla od czasu zajęcia Tybetu przez Chiny przebywa na wygnaniu w Indiach. Po powrocie z Tybetu w pamięci pozostają nie tylko krajobrazy, ale przede wszystkim ludzie: szczerzy, gościnni i chętni do pomocy. Mimo surowego klimatu i ubóstwa umieją cieszyć się tym co mają. A ich wyjątkowe duchowe bogactwo może zaimponować nam, ludziom Zachodu. 

Zobacz także:

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje