Reklama

Reklama

Turcja: gościnna i gorąca

Turyści z całego świata podziwiają tu starożytne zabytki i cuda natury. Zażywają kąpieli w tradycyjnych łaźniach, a także zwyczajnie cieszą się plażą i słońcem.

Sezon w pełni.  Na idealną pogodę można liczyć tu do października, a nawet listopada, a ceny ofert, zwłaszcza last minute, stają się coraz bardziej przystępne.
Riwiera turecka uważana jest za w miarę bezpieczne miejsce na odpoczynek (w odróżnieniu od wschodnich regionów kraju przy granicy z Syrią i Irakiem). A że ma bogatą ofertę dla turystów, każdy znajduje tu coś dla siebie.

Kąpiel odmładzająca

Reklama

Kurorty takie, jak Bodrum, Side, Alanya czy Antalya, kuszą rozbudowaną bazą hotelową, plażami oraz zorganizowanymi wycieczkami w głąb kraju. By poznać historię Turcji, a także to, jak zazębiała się z kulturą Grecji i Rzymu, warto pojechać do Efezu, Myry czy Hierapolis. Obok tego ostatniego znajduje się najsłynniejszy w Turcji Park Narodowy - Pamukkale. To wyjątkowe miejsce, gdzie gorąca wapienna woda płynie po skałach, zabarwiając je na biało. Tworzy nie tylko wyjątkowy widok, ale też naturalne baseny. Kąpiel w nich znakomicie wpływa na zdrowie odwiedzających.  

Działanie takie mają też relaksujące zabiegi w tureckich łaźniach, zwanych hammami. Peelingi i kąpiele przygotowane zgodnie z dawnymi tradycjami zostawią niezapomniane wrażenie! Koniecznie wstąpcie też po pamiątki na lokalny bazar.

Bazarki

Tutejsze przyprawy, przysmaki (jak np. baklava), a także pięknie zdobione tkaniny, wyroby skórzane i jubilerskie cieszą się dobrą sławą. Ceny podawane są w euro lub dolarach.  Warto je negocjować.

Hammam

W tureckiej łaźni rozgrzewamy ciało, peelingujemy, masujemy pianą i odżywiamy olejkami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje