TOP 5 destynacji wyjazdów studenckich

Najlepsze miejsca na wakacje 2014

Nadchodzi sezon wakacyjnych wyjazdów studenckich. Prześledziliśmy trendy turystyczne z 2013 roku, zebraliśmy opinie ubiegłorocznych wczasowiczów i przejrzeliśmy dogłębnie aktualne oferty biur podróży. W wyniku, powstała lista pięciu gorących destynacji wyjazdów studenckich. Wybraliśmy tylko najciekawsze, naszpikowane atrakcjami, rekomendowane przez tysiące zadowolonych studentów miejsca!

1. Novalja - Wyspa Pag w Chorwacji

Na "Chorwackiej Ibizie", bo tak jest nazywana Novalja, bije imprezowy puls Europy. Co roku odbywają się tu znaczące wydarzenia muzyczne. Wyjazd studencki może być połączony z pełnym karnetem na chociażby największy festiwal muzyki elektronicznej w Europie - Ultra Europe Music Festival lub znany miłośnikom hip-hopu Fresh Island Festival. Novalja oferuje koncerty, imprezy na plażach i jachtach, a to wszystko na tle powalającej urokiem natury. Można zdecydować się również na odkrywanie malowniczej Dalmacji - 1700-letniego Zadaru i pięciu okalających go parków narodowych.

2. Costa Brava w Hiszpanii

Czyste plaże kurortu Lloret de Mar położone w odległości zaledwie 70 kilometrów od bajecznej Barcelony, co roku kuszą tysiące studentów spragnionych dzikiej rozrywki i błogiego wypoczynku. Niektóre biura specjalizujące się w wyjazdach studenckich posiadają w pakiecie karty wstępu do najlepszych klubów, takich jak Moby’s czy Tropics. Będąc na Costa Brava warto zaserwować sobie silny zastrzyk adrenaliny w szalonym parku rozrywki Port Aventura Park.

3. Wyspa Zakyntos w Grecji

To już tradycja, że w okolicach września, tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, na greckiej wyspie Zakyntos spotykają się studenci z całej Europy, aby wspólnie pożegnać lato. Można z łatwością odnaleźć atrakcyjne oferty łączące typowe studenckie beztroskie aktywności - imprezowanie na łodzi, piaszczystej plaży lub w modnych klubach z eksplorowaniem dziewiczej natury i skarbów dziedzictwa kulturalnego.
Z Wyspy Zakyntos blisko bowiem do Wenecji, Rimini czy Belgradu, zatem warto rozejrzeć się za turnusami umożliwiającymi wycieczki fakultatywne do tych miejsc.

4. Słoneczny Brzeg w Bułgarii

Sunny Beach okrzyknięte Las Vegas Europy Wschodniej to ogromny kurort, bogaty we wszelkiej maści atrakcje. Wzdłuż nadmorskiego deptaka wyrasta aż 600 klubów, pubów, kawiarenek i restauracji, więc jest w czym wybierać. Do kąpieli zachęca przejrzyste i ciepłe Morze Czarne, ale obietnicą wyśmienitej zabawy kuszą również dwa położone na obrzeżach miasta Aquaparki.

5. Opcja Eurotrip!

Dla zwolenników szybkiego tempa, poszukiwaczy stroboskopowych, silnych emocji, dla głodnych nowych doświadczeń, najlepszym rozwiązaniem będzie kilkunastodniowy Eurotrip. Jego ideą jest zobaczenie i przeżycie jak najwięcej! Eurotrip to wielka mieszanka różnorodnych wrażeń. Łączy się tu wszystko - zwiedzanie zabytkowych miast, chłonięcie ich smaku, klimatu i kultury, a także imprezowanie w najlepszych klubach Europy. Popularna i chyba najbardziej atrakcyjna trasa prowadzi przez Barcelonę, Mediolan, Rzym, Lazurowe Wybrzeże i Wenecję.

Polacy nie potrafią prawidłowo poruszać się po rondach? Weź udział w dyskusji.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje