Przejdź na stronę główną Interia.pl

Termy na rozgrzewkę

Eksperci od pogody wieszczą, że tym roku zimy należy spodziewać się wcześnie. Na szczęście w Polsce coraz popularniejsze stają się baseny termalne, które z łatwością rozgrzeją nawet największego zmarzlucha.

Klub travelowy Travelist.pl przygotował listę najciekawszych miejsc oferujących gorącą wodę prosto z wnętrza Ziemi.

Termy Maltańskie w Poznaniu

Reklama

Największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie - można tu zarówno popływać wyczynowo, jak i powygrzewać się w termalnej solance wydobywanej z głębokości 1300 m. Całość dzieli się na 2 części - sportową i rekreacyjną. Łącznie mamy do dyspozycji 9 basenów (w tym olimpijski, 2 geotermalne i solankowy), ogromny zespół zjeżdżalni, strefę saun, strefę dla najmłodszych i dużo więcej.

Terma Białka

Dawna Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to wodny raj dla całej rodziny. Dzięki innowacyjnemu podziałowi na strefę głośną i cichą każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada - można szaleć na zjeżdżalniach w tłumie dzieciaków albo odprężyć się w ciepłej wodzie i podziwiać panoramę Tatr. Łącznie do dyspozycji gości jest 14 basenów wewnętrznych i zewnętrznych o temperaturze od 20 do 38°C, a także kompleks saun i jacuzzi.

Termy Bukovina

Bukowina Tatrzańska również może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju. Nie tylko dlatego, że basenów termalnych jest tu aż 12, mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża Tatr. Dodatkowo każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby "bulgotnik", "bonior basisty" czy "łozpolono Maryna"), a mnóstwo dodatkowych atrakcji - m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa - sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin.


Termy Uniejów

Najciekawszy kompleks termalny w centralnej Polsce, położony u stóp XIV-wiecznego zamku. Do zasilania basenów wykorzystywane są unikalne w skali kraju źródła solankowe, słynące ze swych właściwości leczniczych. Do dyspozycji gości są 3 baseny, a także kompleks saun, hydromasaże, liczne atrakcje dla dzieci, a nawet ogromna balia wypełniona po brzegi... czekoladą. Nic dziwnego, że w zeszłym roku Termy zostały uznane za jeden z 7 Nowych Cudów Polski przez magazyn "National Geographic Traveler".

Zdrój Wojciech w Lądku-Zdroju

Czy basen może być dziełem sztuki? Jeśli ktoś ma wątpliwości, powinien czym prędzej udać się do stylowego sudeckiego uzdrowiska. W barokowym gmachu z 1680 r. można zażywać kąpieli termalnych w okrągłej niecce otoczonej pięknymi zdobieniami, całość zaś nakryta jest imponującą kopułą. Do tego przed laty pluskali się tam m.in. Johann Wolfgang Goethe i caryca Katarzyna.

Aqua Park Zakopane

Zakopiański park wodny był jednym z pierwszych miejsc w Polsce oferujących relaks w termalnym stylu. Dziś składa się z 3 basenów krytych i 1 zewnętrznego, 5 zjeżdżalni, 6 jacuzzi oraz kompleksu saun - i wciąż robi wrażenie. Szczególnie zimowa kąpiel w całorocznym basenie geotermalnym z widokiem na Giewont na długo pozostanie w pamięci.

Termy Szaflary

Najbardziej kameralny z podhalańskich kompleksów termalnych. Tutejsza woda charakteryzuje się silnym zmineralizowaniem doskonale sprawdza się m.in. w leczeniu nerwic i wspomaganiu odchudzania. Można pluskać się w dwóch basenach wewnętrznych i dwóch zewnętrznych, nie brak też hydromasaży, zjeżdżalni oraz atrakcji dla najmłodszych.

Termy Mszczonów

Baseny termalne położone najbliżej Warszawy - zaledwie 40 km. Znajdziemy tu łącznie 5 basenów, w tym 2 (wewnętrzny i zewnętrzny) wypełnione naturalną, niefiltrowaną wodą geotermalną o temperaturze sięgającej 42°C. Nie brak też licznych wodnych atrakcji dla całej rodziny, a latem czynna jest trawiasta plaża.

Wizyta w basenach termalnych rozgrzewa, relaksuje i przywraca dobry nastrój. Warto wybrać się do polskich term już przy pierwszych przymrozkach, by nabrać sił na długie, zimowe miesiące.

 

 

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje