Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tanie loty: 3 porady, jak sfinalizować podróż marzeń

Marzysz o zagranicznych podróżach i zwiedzaniu świata, ale uważasz, że to zbyt duży wydatek dla Twojego budżetu? Nic bardziej mylnego! Poniżej kilka praktycznych wskazówek na to, jak optymalnie zaplanować i sfinalizować podróż marzeń bez nadmiernego obciążania budżetu.

Odpowiednio wczesny zakup biletów

Reklama

Elementem, który stanowi największe obciążenie finansowe każdej podróży, są najczęściej bilety. Stąd też oszczędność na ich zakupie to podstawowy krok do obniżenia ceny planowanego wyjazdu. Jak tego dokonać? Możliwości jest kilka, najskuteczniejszą z nich jest jednak odpowiednio wczesny zakup biletów. Jeśli marzy ci się zagraniczna podróż, wyrób w sobie nawyk systematycznego przeglądania stron linii lotniczych, nawet jeśli swój wyjazd planujesz odbyć dopiero w przyszłości. Kupując bilet z dużym wyprzedzeniem, masz największą szansę na to, że uda ci się dokonać tego po okazyjnej cenie. 

Kolejną, równie istotną kwestią, jest optymalny okres podróżowania. Nie jest tajemnicą, że w okresie wakacji, świąt i innej pory urlopów, ceny biletów są najdroższe. Aby tego uniknąć, zaplanuj swój wyjazd na nieco mniej popularne miesiące roku. W czasie jesienno-zimowym odbywa się nawet do 50% lotów mniej. Wybierając się w podróż po sezonie, nie tylko zapłacisz mniej, ale i unikniesz największego ruchu turystycznego, co umożliwi ci spokojne zwiedzanie.

Elastyczność podróżowania

Niezwykle ważną kwestią przy planowaniu taniego wyjazdu jest elastyczne podejście, rozumiane jako zdolność do podjęcia szybkiej decyzji co do daty i miejsca wylotu, a także skłonność do modyfikacji pierwotnych założeń. Myślałaś o wyjeździe do krajów skandynawskich, ale przeglądając oferty trafiłaś na promocyjne bilety lotu na południe Europy? Być może jest to dla ciebie idealna okazja na zmianę planów i niezapomnianą podróż.Otwartość na różne alternatywy oraz skłonność do modyfikacji planów może być źródłem sporych oszczędności. Co jednak istotne – korzystna oferta wymaga często podjęcia szybkiej decyzji i zakupu biletu. W innym przypadku ktoś może bowiem zrobić to za ciebie. Co jeśli nie masz w danym momencie wystarczających środków na sfinansowanie wyjazdu? Pomocą mogą być choćby szybkie pożyczki przez Internet, które ograniczają formalności do minimum. 

– Pożyczki online to wygodna opcja dla każdego, kto potrzebuje pilnego zastrzyku gotówki. Łatwe i bezpieczne procedury sprawiają, że pieniądze trafiają na konto znacznie szybciej, niż w przypadku obarczonych formalnościami kredytów bankowych. Nie warto jednak brać ich pochopnie. Obecnie mamy do dyspozycji np. wygodne porównywarki internetowe, które pozwalają w komfortowy sposób prześledzić oferty wielu różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki takiej – darmowej i wygodnej – opcji możemy być spokojni, że wybierzemy pożyczkę na dogodnych dla siebie warunkach  – radzi Jerzy Małysz, ekspert sowafinansowa.pl.

Jeśli więc nie masz dostępnych funduszy, a znalazłaś wymarzoną ofertę podróży – to rozwiązanie pomoże ci ją sfinalizować.

Po(d)ręczny bagaż

Próbujesz spakować się na wyjazd i Twoja walizka pęka w szwach od nadmiaru rzeczy, jakie pragniesz ze sobą zabrać? Otóż jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Mimo iż podróż może być dobrą okazją do nabycia wielu nowych przedmiotów i odświeżenia garderoby, rozwiązanie to zdecydowanie nie opłaci ci się finansowo. Nie tylko będziesz musiała bowiem sfinansować obfite zakupy, ale i opłacić dodatkowy bagaż. W przypadku tanich linii lotniczych bagaż rejestrowany jest często dodatkowo płatny, co znacząco podnosi cenę biletu. Zanim więc przystąpisz do pakowania, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz tak wiele rzeczy. 

Zabranie wyłącznie bagażu podręcznego pozwoli ci zaoszczędzić nie tylko pieniędzy, ale i czasu związanego z oczekiwaniem na lotnisku oraz problemów z ewentualnym zaginięciem torby – szczególnie podczas podróży z przesiadkami.Wbrew pozorom podróże zagraniczne nie muszą wiązać się ze sporymi wydatkami. Znalezienie korzystnej okazji i odpowiednie rozplanowanie wyjazdu pozwoli ci zrealizować marzenie zwiedzania świata bez nadmiernego obciążania budżetu.

Dowiedz się więcej na temat: podróże | tanie bilety lotnicze | tanie loty

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje