Reklama

Reklama

Podróżuj bez wychodzenia z domu!

Koronawirus pokrzyżował wasze podróżnicze plany? Nic straconego! Istnieje sposób, aby zwiedzić najpiękniejsze miejsca na Ziemi nie ruszając się z domu. Możecie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki lub przechadzać się po zabytkowych budynkach z przewodnikiem zupełnie za darmo. Usiądźcie wygodnie, odprężcie się i rozpocznijcie podróż.

Machu Picchu, Peru

Tajemnicze miasto Inków położone jest na przełęczy między Huayna Picchu a Machu Picchu w peruwiańskich Andach, na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Mimo, że opustoszało w 1537 roku, to pierwszych turystów doczekało się dopiero w XX wieku. Wszystko dzięki amerykańskiemu uczonemu - Hiramowi Binghamowi. Badacz dał początek wieloletnim pracom archeologicznym, a tym samym kompleksowemu poznaniu kultury Inków z Machu Picchu.

Reklama

Teraz to niezwykłe miejsce może zwiedzić każdy z nas, a w dobie koronawirusa nawet wirtualnie. Wystarczy, że odwiedzimy stronę internetową "You Visit", aby w łatwy sposób przenieść się do świata Inków. Wraz z przewodnikiem będziemy mogli odbyć wirtualny spacer po tym zapierającym dech w piersiach mieście. Wycieczkę zakończymy w najwyższym punkcie Machu Picchu, z którego możemy podziwiać układające się schodkowo tarasy uprawne i rzucić okiem na całą architekturę tego miejsca.

Piramidy w Gizie, Egipt

W łatwy sposób możemy się także przenieść na sam skraj pustyni - tam, gdzie kończy się złoty, gorący piasek, a zaczyna współczesna architektura Kairu. Dzięki tej podróży poznamy sekrety starożytnej Afryki i zwiedzimy miejsce, gdzie kilka tysięcy lat temu chowano władców Egiptu.

Piramidy w Gizie to absolutna konieczność dla prawdziwych miłośników podróży. Podczas tej wirtualnej wyprawy można podziwiać cały kompleks piramid zarówno z bliska, jak i z daleka. Na trasie znajdziecie Wielką Piramidę Cheopsa, Piramida Cherfrena oraz kultowego Sfinksa.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: Dubaj | Francja | Angkor Wat | Tadź Mahal | Petra

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje