Planujesz urlop w kraju? Wypożycz samochód i zobacz więcej!

Bezpieczne podróżowanie po kraju w czasie pandemii to przede wszystkim unikanie kontaktu z osobami zakażonymi i zachowywanie dystansu społecznego. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie zagrożenia jest podróż własnym pojazdem lub wypożyczenie nowoczesnego i komfortowego samochodu. Usługi wypożyczalni aut cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Dlaczego warto wynająć pojazd?

Wygodna i bezpieczna podróż

Globalna pandemia pokrzyżowała wyjazdowe plany wielu Polaków. Odwołane loty, restrykcje przy przekraczaniu granicy, obowiązek wykonywania testów diagnostycznych przed udaniem się na zagraniczny urlop - to wszystko powoduje, że coraz więcej osób chce spędzić wolny czas w Polsce. Hotele i pensjonaty w górach, nad morzem, na Mazurach oraz w innych zakątkach kraju oferują atrakcyjne warunki pobytu - komfortowe wyposażenie oraz korzystne ceny. Polacy chcą podróżować bezpiecznie i zapewnić sobie maksymalną wygodę, dlatego tak wiele osób decyduje się wynająć samochód z wypożyczalni. Podmioty takie jak carfree.pl oferują nowoczesne samochody osobowe - zarówno kompaktowe, niewielkie auta, które świetnie radzą sobie w miejskich korkach, jak i przestronne SUV-y - doskonałe na długie i wymagające trasy. Auta są regularnie poddawane badaniom stanu technicznego, co pozwala wcześnie wykryć wszelkie usterki i je wyeliminować. Wypożyczalnie umożliwiają dostęp do najnowszych roczników aut różnych koncernów - Mazda, Opel, Hyundai, Nissan czy Volvo. Nowoczesne pojazdy są wyposażone w rozwiązania techniczne poprawiające bezpieczeństwo jazdy - potrafią wcześniej wykryć przeszkodę na drodze, mają asystenta hamowania, systemy stabilizacji jazdy oraz moduły umożliwiające kontrolowanie stanu zmęczenia kierowcy.

Podstawienie pod dowolny adres i brak limitu kilometrów

Wypożyczalnie samochodów są w stanie podstawić pojazd pod wskazany przez klienta adres - najczęściej auta są dostarczane pod lotniska lub dworce. To klient decyduje o tym, gdzie odbierze samochód - dzięki temu nie trzeba szukać wypożyczalni. Przed podstawieniem pojazdu z klientem kontaktuje się przedstawiciel wypożyczalni, żeby potwierdzić miejsce. Kolejnym atutem usługi wynajmu aut jest brak limitu kilometrów przy wypożyczeniu krótkoterminowym. Wypożyczalnia Carfree nie stosuje ograniczeń w tym zakresie, a oferty wynajmu do 30 dni nie są objęte limitami.

Zobacz więcej - wypożycz auto

Turyści wypożyczający samochód mogą eksplorować zdecydowanie więcej ciekawych miejsc niż podróżni uzależnieni od pociągów czy autobusów. Warto pamiętać o tym, że środki komunikacji zbiorowej często zawodzą - spóźniają się, nie przyjeżdżają wcale, mają ograniczoną siatkę połączeń lub kursują jedynie w określonych godzinach. Własne auto pozwala samodzielnie decydować o kierunku podróży - można zboczyć z utartych, uczęszczanych tras i zwiedzać na własną rękę mniej turystyczne rejony, np. na Pojezierzu Mazurskim czy w Bieszczadach. Co ciekawe, wiele wypożyczalni umożliwia klientom również przekraczanie granic w obrębie krajów Unii Europejskiej. Obowiązkiem wynajmującego jest jednak zawiadomienie firmy wypożyczającej auto o chęci przekroczenia granicy - trzeba tego dokonać jeszcze przed odbiorem pojazdu, np. zaznaczając odpowiednią opcję na formularzu on-line.

Komfortowa podróż z całą rodziną

Wypożyczalnie aut kierują swoją ofertę do różnych grup turystów - par, rodzin z dziećmi lub rodzin wielopokoleniowych. Bogaty wybór pojazdów z różnych segmentów pozwala dopasować idealne rozwiązanie do potrzeb każdego odbiorcy. Duże rodziny mogą zdecydować się na auto typu minivan, czyli pojazd, w którym zmieści się nawet 7 osób. Co ciekawe, wiele wypożyczalni ma w ofercie także dodatkowe akcesoria dla osób podróżujących z dziećmi, np. foteliki dla dzieci w różnych przedziałach wagowych. Z kolei miłośnicy nowoczesnych i naszpikowanych technologią aut z napędem 4x4 mogą wypożyczyć Nissana X-Trail z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli przy wypełnianiu formularza zaznaczymy dodatkowe opcje, możemy skorzystać np. z urządzenia GPS. Samochód niezawodny i wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne pozwoli nam dotrzeć wszędzie - niezależnie od tego, jaki jest cel podróży.

Uproszczone procedury wynajmu auta

Żeby wypożyczyć samochód do celów turystycznych, nie trzeba spełniać restrykcyjnych kryteriów - wystarczy kilka podstawowych wymogów. Osoba wynajmująca auto musi być pełnoletnia, a najlepiej po 21. roku życia, ponieważ wiele wypożyczalni kieruje swoją ofertę do osób, które przekroczyły ten wiek. Kolejnym warunkiem jest posiadanie dokumentu uprawniającego do kierowania, przy czym prawo jazdy powinno być ważne od minimum 1 roku. Przy wypożyczaniu pojazdu należy też przedstawić drugi dokument ze zdjęciem, np. paszport lub dowód osobisty. Opłata za wynajem może nastąpić kartą płatniczą lub kredytową przy odbiorze auta, ale wypożyczalnie samochodów oferują również bezpieczne przelewy za pośrednictwem serwisów szybkich płatności. Można także skorzystać z tradycyjnego przelewu na konto. Przy odbiorze pojazdu przedstawiciel wypożyczalni ma przy sobie umowę wynajmu oraz protokół przekazania pojazdu, a odbiorca podpisuje dokumenty.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje