Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pełna tajemnic Kotlina Kłodzka

Ten region ma wiele atrakcji dla dużych i małych – od malowniczych skał i kopalni po uzdrowiska i zabytki. Możesz tu przeżyć z dziećmi niezapomnianą przygodę!

Panem i władcą jest w tych stronach groźny Duch Gór, zwany Liczyrzepą. Gdy chce, pomaga zbłąkanym turystom. Przynajmniej tak głosi legenda. Usłyszycie ich tutaj wiele.

Gdzie jest Kurza Stopka?

Reklama

 Jeśli marzycie o feriach z dreszczykiem, to Kotlina Kłodzka może go wam dostarczyć. Jaskinie, kopalnie, podziemne korytarze oraz labirynty skał o fantazyjnych kształtach na pewno wywołają szybsze bicie serca. Wasze dzieci i wnuki szybko przestaną zerkać w smartfony. Będą przecież przeciskać się między skałami o ciekawych nazwach (Kurza Stopka, Okręt) lub obserwować nietoperze. 

Bryłki złota w kopalni

 Mali turyści mogą przez chwilę stać się poszukiwaczami cennego kruszcu w kopalni Złoty Stok. Starsze dzieci z pewnością ucieszy możliwość własnoręcznego zrobienia papieru w muzeum w Dusznikach-Zdroju. 

Śląskie niebo jest...

Ziemia Kłodzka to również dziesiątki szlaków górskich o różnym stopniu trudności oraz trasy spacerowe z pięknymi widokami. Ten region to cel wielu pielgrzymek, np. do Wambierzyc czy Barda. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Po długiej wędrówce lub spacerze warto spróbować lokalnej kuchni. Wszystkim powinno smakować śląskie niebo, czyli przepyszny pieczony karczek z suszonymi owocami  podawany z drożdżowymi buchtami.

Informator

 Zwiedzanie tych terenów najlepiej rozpocząć od Kłodzka. Do miasta dojedziesz wygodnie autem lub pociągiem z przesiadką we Wrocławiu. Na miejscu warto skorzystać z informacji turystycznej działającej w godz. 9-15 lub wejść na stronę: www.klodzko.pl.

Jeśli chcesz połączyć ruch ze zdrowiem, odwiedź podczas wycieczki któryś z licznych parków zdrojowych, przy których znajdują się pijalnie wód. Do wyboru masz m.in. Polanicę-Zdrój, Długopole-Zdrój i Duszniki-Zdrój. Będąc tutaj, koniecznie zobacz Błędne Skały. Na stronie:  www.pngs.com.pl znajdziesz wszystkie niezbędne informację, w tym m.in. godziny zwiedzania i ceny biletów.
KZ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje