Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Najpiękniejsze plaże Bałtyku

Każdego roku nad Bałtyk ściągają miliony turystów. Powód jest jeden. W całej Europie nie ma takich plaż jak u nas. Białe, szerokie i piaszczyste. Na dodatek z roku na rok stają się coraz czystsze.

Nie trzeba jechać do Turcji czy Egiptu, aby na własnej skórze odczuć upalne słońce i nacieszyć się pięknymi widokami. Wystarczy udać się nad Bałtyk, by przeżyć niezapomniane wakacje.

Reklama

Polskie morze, choć nieco zimniejsze, wcale nie odbiega urodą od lazurowych wód południa Europy. Gdzie zatem warto wybrać się na tegoroczny urlop?

Najbardziej ekskluzywne hotele i ośrodki spa znajdziemy w Międzyzdrojach, Świnoujściu. Najlepiej zjemy w Trójmieście, Świnoujściu, Mielnie, Darłowie i Ustce. A gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże nad polskim morzem?

Najczyściej na wybrzeżu zachodnim - od Świnoujścia aż po Pogorzelicę. Warte odwiedzin są również plaże między Łebą a Karwią. Największą popularnością cieszą się jednak plaże na Półwyspie Helskim.

Helskie plaże

Półwysep Helski to jeden z najciekawszych rejonów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Obszerność tutejszych plaż jest nieporównywalna z żadnym innym polskim kurortem. Plaże są szerokie, bardzo piaszczyste i przede wszystkim czyste. Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz ścieżka rowerowa, co dodatkowo jest sporą atrakcją dla turystów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje