Reklama

Reklama

Na spacer do zoo

Przechadzając się między wybiegami, mamy okazję podziwiać zwierzęta, które niekiedy trudno już znaleźć w środowisku naturalnym. Można wyobrazić sobie, że jest się gdzieś na sawannie, a to wszystko w środku miasta!

Zanim zacznie się zima, spędzajmy każdą wolną chwilę z rodziną na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem na weekendowe spacery jest ogród zoologiczny.

Reklama

Najstarsze zwierzyńce

Zoo, o jakich piszemy, to także najciekawsze miejsca miast, w których się znajdują. Jednym z nich jest Ogród Zoologiczny we Wrocławiu.

To najstarszy na terenach Polski zwierzyniec, założony w 1865 r. Ma też najwięcej podopiecznych, bo aż 10,5 tysiąca! Telewidzowie na pewno pamiętają, jak z wielką miłością opowiadali o nich Hanna i Antoni Gucwińscy w programie "Z kamerą wśród zwierząt". Dziś ogród przyciąga wyjątkowym obiektem - Afrykarium, prezentującym różne ekosystemy wodne związane z Czarnym Lądem.

Natomiast jedynym nieprzerwanie działającym polskim ogrodem zoologicznym jest ten w Poznaniu (od 1874 r.). Ma dwie części - Nowe oraz Stare Zoo. Drugi to zabytek i wstęp jest bezpłatny.

Dodatkowe atrakcje

Co znajdziemy w innych zwierzyńcach? Na pewno warto odwiedzić zoo Wybrzeża w Gdańsku-Oliwie. Ma największą powierzchnię - 123 ha, więc każdy znajdzie ulubione miejsce na spacer. Kto odwiedzi Zamość, niedaleko renesansowego rynku natrafi na piękny zwierzyniec. Czeka go tam rzadki w Europie łaskun chiński oraz bogata część botaniczna.

Miejskie zoo w Łodzi ma natomiast jako jedyne w Polsce zagrożone wyginięciem lwy azjatyckie, znane jest też z wyjątkowych "opraw" świątecznych dla zwierząt. Odwiedzając Ogród Zoologiczny w Warszawie, przyjdź do niego w porze karmienia (sprawdź na stronie godziny), bo to świetna atrakcja!

WBS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje