Reklama

Reklama

Majówka last minute

Kupując wycieczkę, zapłacimy nawet 900 zł za osobę. Gdy sami zorganizujemy majówkę, wydamy na nią najwyżej 300 zł.

1. Długi wypoczynek

Biorąc tylko trzy dni urlopu, możemy mieć aż dziewięć wolnych. To dość czasu, aby wyjechać np. w góry, nad jezioro lub nad morze i dobrze wypocząć. Możemy skorzystać z ofert biur podróży, które teraz są nawet o połowę tańsze. Ale rezerwując noclegi samodzielnie, mamy szansę znaleźć jeszcze tańsze kwatery czy hotele.

2. Wędrówka po szlakach

Reklama

Wolne dni w maju to okazja do aktywnego wypoczynku. Warto wybrać się np. na wędrówkę i płacić tylko za noclegi. Prowiant weźmy ze sobą. Zwiedzając np. lessowe wąwozy w okolicy Kazimierza, chodząc po Borach Tucholskich czy Błędnych Skałach w Sudetach, w okolicy znajdziemy noclegi od 30 zł za osobę.

3. Podróż koleją

Na zwiedzanie kraju możemy się wybrać np. pociągiem. Z biletem weekendowym PKP Intercity można podróżować po całej Polsce za 154 zł - w przedziałach klasy drugiej. Taki bilet ważny jest od piątku od godz. 19 do godz. 6 rano pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych. Obejmuje więc także długi weekend.

4. Odwiedziny u sąsiadów

Majówka to dobra okazja do zwiedzania ciekawych miejsc także u naszych sąsiadów, zobaczenia np. Pragi, Berlina albo Wilna. Stosunkowo niedaleko jest także Wiedeń i Budapeszt. Niektóre hotele proponują weekendowe zniżki na noclegi, nawet do 20%. Aby zaoszczędzić, możemy wybrać się na majowy weekend z przyjaciółmi samochodem i podzielić się kosztami benzyny. Przy większej liczbie osób hotelarze chętniej również udzielają rabatów. Gdy nie znajdziemy chętnych, pojedźmy koleją. Już od ok. 100 zł można kupić bilet z Warszawy do stolicy Czech.

5. Piknik za miastem

Jeśli nie chcemy daleko wyjeżdżać, urządźmy sobie piknik za miastem, najlepiej wspólnie z przyjaciółmi. Możemy połączyć go z grillowaniem. Każdy przyniesie coś na ruszt, napoje i wydamy ucztę za grosze.

6. Do term z rodziną

Warto się tam wybrać większą grupą, bo to kosztuje taniej. Np. w termach Mszczonów przy zakupie biletu rodzinnego jedna osoba do 18. r. życia wchodzi za darmo. W termach Jakuba w Oławie rodziny 3-pokoleniowe zapłacą w majowy weekend o 30% mniej.

7. Maraton filmowy

Kilka wolnych dni to okazja na obejrzenie filmów, które chcieliśmy zobaczyć, ale brakowało nam czasu. Niektóre kina sprzedają w tym czasie bilety w promocyjnych cenach. Od 29 kwietnia do 5 maja multikina w dużych miastach oferują bilety po 10 zł. To nawet 15 zł mniej niż normalnie.

8. Muzeum bez nudy

Nawet tych, którzy nie lubią odwiedzać takich placówek, zainteresują nietypowe muzea w Polsce. Są wśród nich: Muzeum Tanich Win w Szklarskiej Porębie, Muzeum Guzików w Łowiczu, Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli w Złotym Stoku czy Muzeum Gwizdka w Gwizdałach.

9. Weekend na rowerach

Nawet gdy nie stać nas na weekendowy wyjazd, nie siedźmy w domu, bo nie odpoczniemy. Dobrym pomysłem na aktywne spędzenie majówki jest rodzinna wyprawa rowerowa. Na dalszą musimy przeznaczyć ok. 200-300 zł. Konieczne będą bowiem noclegi. Jednodniowe wycieczki w wolne majowe dni nie będą nas kosztować prawie nic. Musimy tylko zaopatrzyć się w jedzenie i napoje na drogę. A na nocleg wrócimy do domu...

10. W daleką drogę za grosze

Aby zmniejszyć koszty przejazdów w Polsce, a także do sąsiednich krajów, skorzystajmy z konkurencyjnego w stosunku do kolei transportu autokarowego. Nie tylko do Krakowa czy Gdańska, ale także do Berlina, Pragi lub Wiednia możemy wybrać się np. Polskim Busem. Bilet po Polsce już od 35 zł.

11. Zaległe lektury

Jeśli chcemy spędzić majówkę w domu, możemy wykorzystać ten czas np. na uzupełnienie zaległych lektur. Rozwiniemy się intelektualnie i poprawimy nieco statystykę, z której wynika, że 60% rodaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki.

12. Majówka na działce

Szczęśliwi posiadacze działki za miastem, lub przynajmniej przyjaciół z taką działką, są w najlepszej sytuacji. Majówkę za grosze mogą spędzić z rodziną czy znajomymi w miłej atmosferze i na świeżym powietrzu. Aby jednak nie ograniczyć się do grillowania i uniknąć przytycia, nie zapomnijmy o zabraniu rowerów i wygodnych butów do spacerów.

13. Odwiedziny u bliskich

Rodzina lub przyjaciele od dawna zapraszali nas do siebie, ale zawsze brakowało nam czasu na odwiedziny? Wykorzystajmy chociaż część majowego weekendu na takie spotkania. Spędzimy miło czas, bez dużych wydatków. Pamiętajmy jednak, aby w przyszłości się zrewanżować i zaprosić bliskich do siebie. Podtrzymywanie więzi i pielęgnowanie przyjaźni jest bardzo ważne w dzisiejszych zabieganych czasach.

14. W dolinie pałaców

Ciekawym pomysłem na spędzenie majówki może być zwiedzanie pałaców i ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W tym czasie będą się tam odbywały różne ciekawe imprezy, np. występy klauna Rufi Rafi, koncerty, kiermasze, zabawy taneczne, gry planszowe. A wstęp na wiele z tych atrakcji będzie bezpłatny. Nocleg w gospodarstwach agroturystycznych w tej okolicy wynosi ok. 50 zł za pokój.Dowiedz się więcej na temat: majówka | długi weekend | pomysły | podróże | turystyka | Polska | czas wolny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje