Przejdź na stronę główną Interia.pl

Komfort. Co to znaczy dla nas kobiet?

Definicja słownikowa podpowiada nam, że pojęcie komfortu może określać warunki, które zapewniają nam poczucie wygody, elegancji i spokoju. Czujemy się więc komfortowo w momencie kiedy nasze otoczenie nie tylko jest dla nas wygodne, ale też zadowala nas pod względem estetycznym. Na co więc będziemy zwracać uwagę w przypadku wyboru komfortowego samochodu idealnego dla kobiety?

Systemy wspierające podczas jazdy


Poczucie komfortu wzrasta wprost proporcjonalnie do poczucia bezpieczeństwa. Każda z pań na pewno uważnie przyjrzy się, jakie wyposażenie wspierające kierowcę w bezpiecznej jeździe oferuje konkretny model.

Poczuciu komfortowej jazdy sprzyjać będą zatem systemy pomagające utrzymać stałe tempo jazdy (aktywny tempomat) oraz coraz częściej montowany w samochodach system awaryjnego hamowania (wspomagający kierowcę, gdy przed maską pojawi się niespodziewany obiekt, np. pieszy, który wtargnął na drogę). Dodatkowym ułatwieniem w poruszaniu się po mieście może być także urządzenie ostrzegające o samochodzie nadjeżdżającym z boku.

Koniec z trudnościami w parkowaniu!

Na podniesienie standardu i komfortu jazdy znacznie wpływają narzędzia ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Oprócz wspomnianych wyżej udogodnień wspomagających kierowcę podczas jazdy, panie na pewno zainteresują się systemami, które ułatwiają oswojenie koszmaru większości kierowców czyli... parkowania. Coraz więcej współczesnych samochodów kompaktowych posiada zamontowany system ułatwiający półautomatyczne parkowanie równoległe i prostopadłe - kierowca musi tylko hamować lub dodawać gazu.

Oczywiście wymienione rozwiązanie zastosowane jest w nowej ŠKODZIE Superb. Dodatkowo może ono być uzupełnione o system AREA VIEW. Kamery o szerokokątnych obiektywach zostały tutaj ukryte w przedniej i tylnej części auta, oraz w obudowach lusterek. Kierowca może na ekranie tabletu obserwować otoczenie samochodu, unikając potencjalnych zagrożeń. Dzięki temu parkowanie w ciasnych przestrzeniach jest od tej pory dużo łatwiejsze.

Gdzie zmieścić wszystko co potrzebne?


Tajemnica damskich torebek polega na tym, że mieszczą w sobie wszystko co akurat jest potrzebne w danej chwili. Podobnie powinno być z samochodem dla kobiety. Pojemny bagażnik oraz liczne, sprytnie ukryte schowki to coś, co na pewno ucieszy każdą z nas i będzie miało wpływ na podjętą przez nas decyzję o zakupie pojazdu.

Duża przestrzeń bagażnika oraz jego ustawność pozwolą na brak ograniczeń w zabieranym w podróż bagażu. Przewożenie licznych toreb z zakupami na pewno ułatwi system siatek, pasków haczyków montowanych w coraz większej ilości modeli. Ukryte we wnętrzu samochodu schowki są ważną częścią przestrzeni, w której przebywamy podczas podróży. Która z nas nie doceni wygodnego schowka na okulary ukrytego w suficie, systemu schowków w drzwiach pozwalających na trzymanie wszystkich potrzebnych drobiazgów w zasięgu ręki, uchwytu na tablet zlokalizowanego blisko kierownicy, czy też schowka na parasole sprytnie ukrytego w drzwiach.

Przede wszystkim detale


Przede wszystkim jednak czynnikiem, na który my kobiety zwracamy uwagę, jest wygląd samochodu oraz sposób jego wykończenia. Należymy do klientów bardzo wymagających, zwracających uwagę na detale. Jedną z ważniejszych cech samochodu, zaraz po marce, jest dla kobiety jest jego kolor. Nasze zadowolenie na pewno będzie bardziej kompletne, jeżeli będziemy mogły wybierać barwę i typ lakieru spośród wielu dostępnych opcji.

Dbałość producenta o wykończenie samochodu bez wątpienia zostanie dostrzeżona i doceniona przez potencjalną klientkę. Czujne kobiece oko zawsze wypatrzy drobne smaczki w wykończeniu, nadające samochodowi elegancki i ponadczasowy wygląd. Uważne spojrzenie zatrzyma się na często używanych we wzornictwie chromowanych elementach (np. na zewnętrznych listwach między reflektorami czy wykończeniach w środku pojazdu). Uwagę pań przykują też takie detale jak na przykład kontrastowe przeszycia tapicerki czy innowacyjne materiały użyte do obicia foteli.

Pod tym względem ŠKODA Superb dorównuje samochodom z segmentu samochodów luksusowych. Na pokładzie najnowszego modelu znajdują się elementy, które zadowolą nawet najbardziej wybredne panie i sprawią, że poczują się one komfortowo. Na wymienienie zasługują specjalnie skonstruowane zagłówki, utrzymujące odcinek szyjny kręgosłupa w wygodnej pozycji czy wentylowane przednie siedzenia.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą ŠKODA.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje