Reklama

Reklama

Kiedy zakwitną krokusy w Tatrach w 2021? Jakie inne kwiaty warto obserwować?

Koniec marca to w Tatrach wyczekiwany moment. Krokusy mogą zakwitnąć lada dzień. Turyści już szykują aparaty fotograficzne i niecierpliwie czekają na rozpoczęcie tego niezwykłego spektaklu przyrody. Choć z powodu pandemii i związanymi z nią obostrzeniami liczba turystów może być mniejsza, wielu z nich już nie może się doczekać.

Rajskie łąki wypełnione milionami kwiatów to widok, który co roku ściąga w Tatry tłumy turystów. Kiedy dokładnie zakwitają krokusy? Mogą pojawiać się już od połowy marca aż do połowy kwietnia. Wszystko zależy od warunków pogodowych. Kwiaty pojawiają się po ustąpieniu pokrywy śnieżnej. Na razie w Tatrach wciąż sypie śnieg.

Reklama

Co roku najwięcej turystów udaje się do Doliny Chochołowskiej, ale to nie jedyne miejsce gdzie kwitną krokusy. Gdzie jeszcze można obserwować kwitnące rośliny? Jedno z najpiękniejszych miejsc to Polana Kalatówki w Dolinie Bystrej. Krokusy znajdziemy też na Gubałówce, w Toporowej Cyrhli, w Dolinie Kościeliskiej, przy Drodze pod Reglami. Odwiedzając te miejsca warto pamiętać o delikatnym charakterze kwiatów i nie zadeptywać zjawiska, które tak bardzo chciało się zobaczyć.

Krokusy kwitną nie tylko w Tatrach. Znajdziemy je także w Beskidzie Żywieckim: m.in. na Rysiance, Hali Lipowskiej, Krawców Wierch i Zapolance; w Gorcach i w Beskidzie Wyspowym.

Kwitnienie krokusów w Tatrach to wyjątkowy spektakl, ale są też inne kwiaty, które warto obserwować. One też mogą zaoferować niezwykłe widoki, jednak często niedoceniane przez turystów.

Jakie inne kwiaty warto obserwować? Czytaj na następnej stronie! >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje