Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jesień w Chorwacji

Cztery inspiracje na wakacje po sezonie dla poszukujących zdrowia i dobrej formy

 Chorwacja to nie tylko letnie, rodzinne plażowanie nad malowniczym Adriatykiem. Swoje wymarzone miejsca znajdą tam również ci, którzy poszukują wyciszenia i chcą zadbać o zdrowie oraz dobrą kondycję. Dzięki licznym źródłom wód termalnych, Chorwacja dysponuje szeroką ofertą uzdrowisk i term. Jesienną wizytę warto zatem polecić szczególnie tym osobom, które już nie muszą układać planów urlopowych pod kątem szkolnych wakacji swoich dzieci. Jest wtedy wciąż przyjemnie ciepło, a jesień zaczyna mienić się tysiącami kolorów. Poznajcie więc kilka inspiracji na jesień w Chorwacji.

1. Okolice miasta Varaždin i region Međimurje

Reklama

 Gdzie do wód? Wypoczywaliście kiedyś w uzdrowisku, którego historia sięga antyku? Jeśli nie, koniecznie musicie odwiedzić Varaždinske Toplice. Zwane przez Rzymian Aqae Iasae, dziś znane są z leczniczych zastosowań wód siarkowych oraz leczniczego błota.

Jeden z istniejących do dziś obiektów dawnych łaźni został nawet nazwany imieniem cesarza Konstantyna (Konstantinov dom), który podobno korzystał z dobrodziejstw tamtejszych wód.

Położone w Međimurju, zaraz przy granicy ze Słowenią, uzdrowisko Sveti Martin na Muri popularne jest nie tylko wśród kuracjuszy chcących podreperować zdrowie. W poszukiwaniu formy i kondycji często odwiedzają je również profesjonalni sportowcy. Wszyscy goście znajdą tam szeroki zakres usług spa&wellnes, park wodny, trasy rowerowe o różnym stopniu trudności, a nawet pole golfowe.  

Co warto zobaczyć? Tym, którzy w czasie wolnym chcieliby poznać okolice, warto polecić wizytę w urokliwym mieście Varaždin, które przez krótki czas w XVIII wieku było stolicą Chorwacji. Można wybrać się też do Čakovca i zwiedzić siedzibę jednego z chorwackich rodów arystokratycznych, Zrinskich. Duże wrażenie zrobi również malowniczy zamek Trakošćan, zaliczany do najbardziej romantycznych w Chorwacji. Intrygujące jest otaczające go jezioro, ale również wnętrza, w których można podziwiać oryginalne wyposażenie pozostawione przez rodzinę Drašković.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje