Reklama

Reklama

Dubaj otwiera się na turystów! Najważniejsze szczegóły

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała mnóstwo planów wakacyjnych. Tłumy polskich turystów nad Bałtykiem świadczą o tym, że większość z nas jednak postanowiła pozostać w kraju. Dla tych, którym to nie wystarcza i marzą o orientalnych wakacjach, mamy dobrą wiadomość – Dubaj otworzył się dla turystów z Polski. Przedstawiamy niezbędne informacje dla podróżujących.

Wznowienie lotów - już od 4 września!

Od 4 września linia lotnicza Emirates wznowiła loty z Warszawy do Dubaju. Początkowo planowane są dwa loty w tygodniu, od października samoloty tej linii będą latały trzy razy w tygodniu. W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się większej ilości połączeń, ponieważ inni przewoźnicy również planują je wznowić. Turyści, którzy zdecydują się na jesienny wypad na Bliski Wschód, polecą bezpośrednio z Warszawy do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podróż potrwa 5 godzin i 45 minut.

Obostrzenia związane z epidemią

Reklama

Władze Dubaju koncentrują się przede wszystkim na bezpieczeństwie gości na każdym etapie ich podróży, od przyjazdu do wyjazdu. Dlatego warto znać zasady, które obowiązują podróżujących w tym kierunku - zarówno tych, którzy lecą bezpośrednio do Dubaju, jak i pasażerów przesiadkowych. Wszyscy przybywający do Dubaju, w tym także pasażerowie tranzytowi, muszą przedstawić negatywny test PCR, który należy wykonać najpóźniej 96 godzin przed wylotem. Z obowiązku przeprowadzenia testu w kierunku COVID-19 zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia oraz pasażerowie z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością.

Negatywny wynik testu musimy okazać przy odprawie check-in w formie oficjalnego dokumentu - SMS-y i dokumenty w formie cyfrowej nie będą akceptowane. Tę samą procedurę będziemy musieli powtórzyć przed powrotem do Warszawy.

Testy wykonuje się również na lotnisku w Dubaju, jednak do czasu otrzymania wyniku trzeba pozostać w hotelu lub w miejscu pobytu w Dubaju. Wynik testu zazwyczaj jest gotowy w ciągu zaledwie kilku godzin. Jeśli jednak wynik okaże się pozytywny, wymagana jest kwarantanna.

Po przylocie do Dubaju należy także pobrać aplikację COVID-19 - DXB Smart App, która jest bezpłatna zarówno dla systemów Android, jak i iOS. W Dubaju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, zachowania dystansu społecznego wynoszącego minimum 2 metry, w niektórych miejscach możemy zostać poproszeni o poddanie się pomiarowi temperatury. Podobnie jak w Polsce, tam również obowiązują limity w środkach komunikacji publicznej.

Przed wyjazdem warto także wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Takie ubezpieczenia zapewniają także przewoźnicy lotniczy Emirates oraz Flydubai (którego partnerem ubezpieczeniowym jest firma AIG Inc.). Ubezpieczenie może obejmować sytuacje, w których musisz odwołać podróż, potrzebujesz pomocy medycznej czy musisz lecieć do domu wcześniej.

* Jeśli zarezerwujemy loty linią Emirates z datą wylotu do 31 października 2020 r., automatycznie otrzymamy bezpłatne globalne ubezpieczenie podróżne obejmujące koszty związane z COVID-19.

* W przypadku rezerwacji lotu linią Flydubai z wylotem do 30 listopada 2020 r. także otrzymamy bezpłatną globalną ochronę ubezpieczeniową.

Idealny kierunek na jesienny urlop

Późne lato oraz jesień stanowią idealny moment na podróż do Dubaju, wówczas w emiracie panują doskonałe warunki do błogiego wypoczynku. Obecnie Dubaj możemy zwiedzać swobodnie, otwarte są hotele, sklepy, baseny, siłownie i plaże, działają restauracje, bary i kawiarnie, możemy korzystać z parków rozrywki i wszelkich sportowych aktywności. Władze miasta zadbały o to, by było bezpiecznie. Skontrolowano w sumie ponad 1000 obiektów pod kątem zgodności z odpowiednimi wytycznymi, kwalifikującymi je do otrzymania certyfikatu "DUBAI ASSURED", który potwierdza wdrożenie wszystkich protokołów zdrowotnych i zachowanie najwyższych standardów higieny zapobiegając COVID-19.

Dubaj z certyfikatem bezpieczeństwa

Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki (WTTC) uznała Dubaj za bezpieczne miejsce docelowe, nadając miastu certyfikat jakości "Safe Travels". Znak "Safe Travels" to globalna inicjatywa, która umożliwia podróżnym zidentyfikowanie miejsc docelowych, w których wdrożono najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodnie z międzynarodowymi protokołami i najlepszymi praktykami opracowanymi w celu ochrony podróżnych w obliczu bezprecedensowej pandemii.

- Otwieramy ponownie drzwi Dubaju dla turystyki i witamy naszych zagranicznych gości z powrotem w mieście. Naszym najważniejszym priorytetem jest dobre samopoczucie, osiągnięte poprzez stosowanie rygorystycznych protokołów higieny i bezpieczeństwa, które zostały wdrożone we wszystkich obiektach turystycznych - mówi Helal Saeed Almarri, Dyrektor Generalny Dubai Tourism. - Znak bezpieczeństwa Safe Travels potwierdza globalną współpracę Dubaju w zwalczaniu pandemii za pomocą kompleksowych i skutecznych środków zapewniających zdrowie i bezpieczeństwo gości.

Dubaj jest zatem jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie w tym sezonie.


Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje