Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Co zobaczyć i zrobić w Dubaju

Dubajska marina z każdego miejsca oraz o każdej porze dnia i nocy robi ogromne wrażenie /Agnieszka Łopatowska /Styl.pl

Dubai Mall

Reklama

Największe na świecie centrum handlowe to Dubai Mall. W jego wnętrzu zmieściło się akwarium oceaniczne, trzykondygnacyjny wodospad, a nawet... lodowisko i stok narciarski. Jedną część centrum zajmują luksusowe butiki największych domów mody. Są tu też zwykłe sklepy, w których można zaopatrzyć się w pamiątki z Dubaju, albo kupować jedzenie w cenach bardzo zbliżonych do polskich. Płaszczki i rekiny pływające za jedną z przeszklonych ścian centrum robią niesamowite wrażenie.

Burdż Chalifa

To budynek, którym udowodniono, że niemożliwe nie istnieje. Ma 828 metrów wysokości i liczy 163 piętra. Mieści się w nim m.in. luksusowy (a jakże!) hotel zaprojektowany przez Georgio Armaniego, w którym do dyspozycji gości jest 160 pokoi. Na 126. i 148. piętrze umieszczono platformy widokowe dostępne dla turystów. Pozostałą powierzchnię zajmują biura i prywatne rezydencje.

Reklama

Przyznać należy, że kiedy wyjedziesz na Wieżę Chalifa, już zawsze wszystko będzie ci się wydawało malutkie... Może z wyjątkiem tańczącej fontanny położonej u podnóża tego giganta. Wieczorami odbywa się tam wodne widowisko, podczas którego, w rytm popularnych piosenek, wystrzeliwują w powietrze nawet 150-metrowe strumienie wody. Po każdym z trwających trzy piosenki show, zaczyna się bajeczny mapping na ścianach samej Burdż Chalify.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje