Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Co zobaczyć i zrobić w Dubaju

Dubajska marina z każdego miejsca oraz o każdej porze dnia i nocy robi ogromne wrażenie /Agnieszka Łopatowska /Styl.pl

Stary Dubaj

Reklama

Stare Miasto Dubaju wygląda przy nowoczesnych dzielnicach jak ubogi krewny bogatych kuzynów. Jego największymi atrakcjami są trzy souki, czyli targi: przypraw, tekstyliów i złota. Żeby się dostać do dzielnicy Deira, w której działają, trzeba się przeprawić tramwajem wodnym na drugą stronę Dubai Creek.

Na targu tekstylnym znajdziemy tkaniny, buty, ubrania i liczne pamiątki - głównie w hinduskim stylu. Na targu przypraw szaleją zmysły - wszystko pachnie, ma niesamowite kolory i gwarno tu od sprzedawców nagabujących na zakupy.

Reklama

Wejście na złoty targ przyozdabia gigantyczny pierścień wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy na świecie - Gwiazda Taiby wykonana jest z prawie 59 kg 21-karatowego złota, w którym osadzono ponad pięć kilogramów szlachetnych kamieni.

Im dalej od wejścia na targ, tym bardziej biją blaskiem po oczach wyroby z najbardziej żółtej odmiany tego kruszcu - od niewielkich ozdób po ogromne kolie i całe suknie skonstruowane z tysięcy drobnych kółeczek przeplatanych brylantami i innymi kosztownościami.

 

Wioska Beduinów

Żeby zobaczyć, jak wyglądało dawne życie mieszkańców tych terenów, można skorzystać z usług przewodników, z którymi wyjeżdża się jeepami lub wielbłądzią karawaną na pustynię do wioski Beduinów - Al Marmoum Beduine Experience. Choć jest już tylko turystyczną atrakcją, tutaj można zobaczyć między innymi tresurę sokołów, skosztować tradycyjnych dań (np. potrawki z wielbłąda czy obłędnych małych pączków sowicie polanych syropem daktylowym), nauczyć się tańca wojowników czy wysłuchać niesamowitej opowieści o tym, co w nocy można zobaczyć na niebie nad Emiratami.

Panie, które lubią ozdabiać ciało, nie przejdą obojętnie koło namiotu, w którym wykonuje się tatuaże henną. Te najbardziej tradycyjne wzory przedstawiają beduińskie żagle malowane po wewnętrznej stronie dłoni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje