Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Co zobaczyć i zrobić w Dubaju

Dubajska marina z każdego miejsca oraz o każdej porze dnia i nocy robi ogromne wrażenie /Agnieszka Łopatowska /Styl.pl

La Mer

Reklama

Zaadaptowane zupełnie na nowo dubajskie wybrzeże to dzielnica La Mer. Przypomina miasteczko Dzikiego Zachodu, zbudowane ze sprytnie wykorzystanych kontenerów. Znajdziecie tu restauracje serwujące przepyszne owoce morza, butiki z oryginalnymi kreacjami i galerie artystyczne. Część nadbrzeża zajmuje park wodny naszpikowany zjeżdżalniami o różnym stopniu trudności. Tam też można skorzystać z uroków publicznych plaż - nie tylko pławiąc się w przejrzystej wodzie, ale też pływając na SUP-ach, rowerkach wodnych czy romantycznych łodziach w kształcie łabędzia.

Dubai Frame

Ten budynek wygląda jak ramka na zdjęcie. Złota oczywiście. Frame of Dubaj to turystyczna atrakcja, która znajduje się na granicy nowego Dubaju i Starego Miasta. Na parterze oglądamy wystawę poświęconą historii Dubaju - miasta, które powstało w latach 60. XX wieku. Budynek ma 150 metrów wysokości, na górę wjeżdża się windą, co trwa około 40 sekund. Z górnej platformy budynku rozpościera się niesamowita panorama miasta wyraźnie ukazująca dysonans między nowym, pełnym wysokich przeszklonych wieżowców, a starym, najwyżej kilkupiętrowym, światem.

Reklama

Największe wrażenie robi jednak przeszklona podłoga platformy, na której jedni przełamują swoje lęki, a inni budują swoją socialmediową sławę. W dół zjeżdża się windą położoną na przeciwnym rogu "ramki". Na parterze trafiamy do zupełnie innego świata, a właściwie wszechświata. Tam poznajemy futurystyczną wizję Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, obecnego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który już w 2021 roku planuje wysłać sondę kosmiczną na Marsa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje